התחבר דרך פייסבוק
עמוד אומן
דיסקוגרפיה
תמונותהעברית


ערך זה עוסק בלהקת רוק ישראלית. אם התכוונתם לשפה העברית, ראו עברית. להקת העברית בפסטיבל סמילנסקי 2009

העברית היא להקת רוק ישראלית שחבריה הם ערן פרץ (גיטרה ושירה), אורון שרי (גיטרה ושירה), יוני ליפשיץ (תופים), הורי יצחקי (בס) ואורי מילשטיין (קלידים). בעבר היו חברים בה עמית הראל, יוסי שהינו (תופים), עלם שליט (באס), וגיל וינשטוק (קלידים).

הלהקה הוקמה כאשר אורון שרי ועמית ארבל נפגשו בהפגנה, והחלו לנגן כשאליהם מצטרף בהמשך ערן פרץ. תחילה, שם הלהקה היה The Blush, ולאחר מכן Blush. תחת השם הזה הקליטה הלהקה כיסוי לשיר "Waiting for the miracle" – "בציפייה לקסם" – בפרויקט "שיר זר" של מגזין "השרת העיוור", שבו אמנים ישראלים הקליטו גרסאות משלהם לשירי לאונרד כהן בתרגום לעברית; הפצת אלבום זה נאסרה עקב בעיית זכויות יוצרים. בהמשך שונה שם הלהקה ל-Blush and Lure. הלהקה הופיעה והקליטה מוזיקה לסרטי סטודנטים והופיעה במועדונים באירופה ובישראל (בין היתר, בערב מחווה ללהקת פייבמנט בתל אביב בשנת 2004) וגם ברדיו. הם הקליטו אלבום שכל שיריו היו באנגלית, והחליטו לגנוז אותו.

בסוף שנת 2005 הלהקה שינתה את שמה ל"העברית", עברה לשיר בשפה העברית בלבד והתמקדה בסגנון של מועדוני רוק ישראלים משנות ה-80, כגון הפינגווין.

הלהקה הוציאה את אלבומה הראשון חיי הזהר של תל אביב ב־12 בדצמבר 2006 באתר Imusic (ר' נענע דיסק) וב־1 בינואר בשנת 2007 האלבום הופץ לחנויות על־גבי תקליטור. האלבום הנפיק את הלהיטים "בוא", "הכל הסתבך" ו"מסיבת כיתה". הלהקה הייתה מועמדת לפרס עמ"י בקטגוריית "תגלית השנה" של 2007‏[1].

בשנת 2008 עברה הלהקה שינוי נוסף כאשר הצטרפו אליה גיל וינשטוק ועלם שליט. עמית ארבל עזב את הלהקה ובמקומו הצטרף יוסי שהינו. בתאריך ה-18 בפברואר אותה שנה פורסמה הודעה קצרה בעמוד ה-Myspace של הלהקה, בו נאמר שהם מקליטים גרסת כיסוי נוספת - הפעם לשירה של נורית גלרון "זה הגשם" לטובת פרויקט "עבודה עברית 2". בהמשך יצא האלבום ללא השיר. עוד צויין כי הלהקה עובדת על אלבום שני.

בחודש אפריל 2009, במסגרת המדור "שיר בחזרה" באתר וואלה!, עלה וידאו לשיר חדש של הלהקה, אותו ביצעה עד כה רק בהופעות - "עוד סימן". הווידאו מציג את הלהקה מבצעת את השיר בחדר חזרות. בחודש ספטמבר אותה שנה עלה השיר, בגרסה חיה, לאתר המייספייס של הלהקה.

בחודש מאי 2009 יצאה הלהקה לסיבוב הופעות קצר בפולין, שכלל הופעות בערים ורשה, קרקוב וטרנובסקה גורה.

הופעות קרובות של העברית
תאריך מקום
31.01.12 מדיטק חולון
21.02.12 מרכז מורשת מנחם בגין
02.02.12 היכל התרבות, יבנה
04.03.12 תיאטרון הצפון
31.01.12 המשכן לאמנויות הבמה באר שבע
05.02.12 מרכז ברודט לתרבות יהודית
27.02.12 בית אבי חי
29.02.12 בית אבי חי
18.05.12 המשכן ע''ש שטיינברג חולון


הארץ
עם פתיחת השנה העברית: שלוש מסעדות נסגרות בתל אביב
הארץ
בכתבת סיכום שנת תשע"ז צפו לא מעט שפים כי השנה העברית החדשה תהיה אף קשה מקודמתה, והנה – בסך הכל שבוע אל תוך תשע"ח אנחנו מתבשרים על שלוש סגירות משמעותיות בנוף המסעדות התל אביבי. אוהבים לדבר על אוכל? הצטרפו לקבוצת הפייסבוק של מדור האוכל. המסעדה הראשונה שנודע כי היא תיסגר בקרוב (ותפעל באירועים סגורים) היא מסעדת ברנז'ה של המסעדן הראל בלו (תל יצחק, סיטארה), במתחם שרונה. באפריל 2014 יצאה לדרך כראשונה המסעדות הגדולות במתחם המתהווה מיליוני שקלים השקיע המסעדן הוותיק בלו בפרויקט החדש שלו אז ונחשב כאחד השמות מושכי ...

ועוד »

NRG
יצגן העברית: שיחה לא זהירה עם אבשלום קור
NRG
רותי קדוש | 28/9/2017 10:40. תגיות: אבשלום קור,פסטיבל מספרי סיפורים,איקאה,האקדמיה ללשון. לקראת הריאיון עם דוקטור לשון אבשלום קור, ערכתי ביני לבין עצמי חזרות על העברית שלי. תרגלתי שימוש בזכר ונקבה, השקעתי בהגייה נכונה של מלעיל ומלרע, גם שימוש נכון בעבר ועתיד גלגלתי על לשוני. אבל אבוי לי, כי כבר במשפט הראשון ננזפתי על ידי הנוטר של השפה העברית - כשהשתמשתי, ר"ל, במלה הלועזית "פאנל". "מה רע במילה צוות, או השתתפות בערב על...?", שאל קור. "או.קיי" עניתי נכלמת, ונכשלתי שנית על אוטומט. "למה להגיד או.קיי? בעברית ...


News1 מחלקה ראשונה
האסטרטגיה העברית (א') סכיזופרניה ביטחונית
News1 מחלקה ראשונה
1. ראה: יונתן שפירא, הדמוקרטיה בישראל, מסדה, 1977; בנימין אליאב (עורך) היישוב בימי הבית הלאומי, כתר, 1976; יעל ישי, סיעתיות בתנועת העבודה, עם עובד, 1978.דנתי בנושא זה בכרך הראשון של סדרה זאת: "בן גוריון – פוליטיקה ואסטרטגיה" ובספרי "גלגל המנוף של ההיסטוריה – התגבשות הציונות האסטרטגית של ז'בוטינסקי". 2. הסתדרות העובדים הקימה את ארגון ה"הגנה" עם הקמתה, בדצמבר 1920. 3. על-פי תיאוריית "הדיסוננס הקוגניטיבי" שואף האדם להרמוניה פנימית. דעותיו, עמדותיו, ערכיו והתנהגותו הם "קוגניציות". אדם שהקוגניציות שלו סותרות ...

ועוד »