התחבר דרך פייסבוק
עמוד אומן
דיסקוגרפיה
תמונותהעברית


ערך זה עוסק בלהקת רוק ישראלית. אם התכוונתם לשפה העברית, ראו עברית. להקת העברית בפסטיבל סמילנסקי 2009

העברית היא להקת רוק ישראלית שחבריה הם ערן פרץ (גיטרה ושירה), אורון שרי (גיטרה ושירה), יוני ליפשיץ (תופים), הורי יצחקי (בס) ואורי מילשטיין (קלידים). בעבר היו חברים בה עמית הראל, יוסי שהינו (תופים), עלם שליט (באס), וגיל וינשטוק (קלידים).

הלהקה הוקמה כאשר אורון שרי ועמית ארבל נפגשו בהפגנה, והחלו לנגן כשאליהם מצטרף בהמשך ערן פרץ. תחילה, שם הלהקה היה The Blush, ולאחר מכן Blush. תחת השם הזה הקליטה הלהקה כיסוי לשיר "Waiting for the miracle" – "בציפייה לקסם" – בפרויקט "שיר זר" של מגזין "השרת העיוור", שבו אמנים ישראלים הקליטו גרסאות משלהם לשירי לאונרד כהן בתרגום לעברית; הפצת אלבום זה נאסרה עקב בעיית זכויות יוצרים. בהמשך שונה שם הלהקה ל-Blush and Lure. הלהקה הופיעה והקליטה מוזיקה לסרטי סטודנטים והופיעה במועדונים באירופה ובישראל (בין היתר, בערב מחווה ללהקת פייבמנט בתל אביב בשנת 2004) וגם ברדיו. הם הקליטו אלבום שכל שיריו היו באנגלית, והחליטו לגנוז אותו.

בסוף שנת 2005 הלהקה שינתה את שמה ל"העברית", עברה לשיר בשפה העברית בלבד והתמקדה בסגנון של מועדוני רוק ישראלים משנות ה-80, כגון הפינגווין.

הלהקה הוציאה את אלבומה הראשון חיי הזהר של תל אביב ב־12 בדצמבר 2006 באתר Imusic (ר' נענע דיסק) וב־1 בינואר בשנת 2007 האלבום הופץ לחנויות על־גבי תקליטור. האלבום הנפיק את הלהיטים "בוא", "הכל הסתבך" ו"מסיבת כיתה". הלהקה הייתה מועמדת לפרס עמ"י בקטגוריית "תגלית השנה" של 2007‏[1].

בשנת 2008 עברה הלהקה שינוי נוסף כאשר הצטרפו אליה גיל וינשטוק ועלם שליט. עמית ארבל עזב את הלהקה ובמקומו הצטרף יוסי שהינו. בתאריך ה-18 בפברואר אותה שנה פורסמה הודעה קצרה בעמוד ה-Myspace של הלהקה, בו נאמר שהם מקליטים גרסת כיסוי נוספת - הפעם לשירה של נורית גלרון "זה הגשם" לטובת פרויקט "עבודה עברית 2". בהמשך יצא האלבום ללא השיר. עוד צויין כי הלהקה עובדת על אלבום שני.

בחודש אפריל 2009, במסגרת המדור "שיר בחזרה" באתר וואלה!, עלה וידאו לשיר חדש של הלהקה, אותו ביצעה עד כה רק בהופעות - "עוד סימן". הווידאו מציג את הלהקה מבצעת את השיר בחדר חזרות. בחודש ספטמבר אותה שנה עלה השיר, בגרסה חיה, לאתר המייספייס של הלהקה.

בחודש מאי 2009 יצאה הלהקה לסיבוב הופעות קצר בפולין, שכלל הופעות בערים ורשה, קרקוב וטרנובסקה גורה.

הופעות קרובות של העברית
תאריך מקום
31.01.12 מדיטק חולון
21.02.12 מרכז מורשת מנחם בגין
02.02.12 היכל התרבות, יבנה
04.03.12 תיאטרון הצפון
31.01.12 המשכן לאמנויות הבמה באר שבע
05.02.12 מרכז ברודט לתרבות יהודית
27.02.12 בית אבי חי
29.02.12 בית אבי חי
18.05.12 המשכן ע''ש שטיינברג חולון

This RSS feed URL is deprecated, please update. New URLs can be found in the footers at https://news.google.com/news

ישראל היום
תקרית חריגה באוניברסיטה העברית: סטודנטים ביזו את זכר החייל שנרצח
ישראל היום
סטודנטים באונברסיטה העברית בירושלים, חברי תא חד"ש במוסד, ביזו היום (שני) את זכרו של לוחם צה"ל סמל רון קוקיא ז"ל, שנרצח בשבוע שעבר בעיר ערד. חברי תנועת "אם תרצו" הקימו היום באונברסיטה העברית פינת זיכרון לזכרו של קוקיא ז"ל, דבר שעורר התנגדות מצד הסטודנטים חברי הרשימה המשותפת שהציגו ממול לפינת הזיכרון פינת הסברה מטעם המפלגה. דודי אלצופין. בתנועת ״אם תרצו״ ציינו: ״זהו המקרה השלישי בחודשיים האחרונים בו מתגלה אירוע שכזה ברחבי האוניברסיטה העברית. לפני מספר שבועות הניפו אותם סטודנטים בדיוק את תמונת רוצחו של השר ...
האוני' העברית הורתה לפרק פינת זיכרון לחייל שנרצח בפיגועערוץ 20

כל 9 הכתבות החדשות »

כל העיר – ירושלים
האוניברסיטה העברית: כנס 100 שנה למהפכה הבולשביקית
כל העיר – ירושלים
כנס אקדמי בנושא 100 שנה למהפכת 1917 ברוסיה, שכותרתו: "המהפכה הרוסית והמהפכה הציונית: חזון של חברה חדשה ב־1917 והיום", יתקיים ב־27-26 בדצמבר בקמפוס הר הצופים שבאוניברסיטה העברית בירושלים. הכנס יתמקד בהשפעת המהפכה הרוסית והציונית על העולם היהודי וארץ ישראל. להורדת האפליקצייה של "כל העיר" באנדרואיד; להורדת האפליקצייה של "כל העיר" באייפון; מדריך העסקים הגדול של ירושלים. הכנס יתמקד בשתי המהפכות: הבולשביקית והציונית, שהתרחשו באותו זמן ממש, כאשר את שתיהן ביצעו דמויות יהודיות ממזרח אירופה. החברה בארץ הושפעה ...