התחבר דרך פייסבוק
עמוד אומן
דיסקוגרפיה
תמונותהעברית


ערך זה עוסק בלהקת רוק ישראלית. אם התכוונתם לשפה העברית, ראו עברית. להקת העברית בפסטיבל סמילנסקי 2009

העברית היא להקת רוק ישראלית שחבריה הם ערן פרץ (גיטרה ושירה), אורון שרי (גיטרה ושירה), יוני ליפשיץ (תופים), הורי יצחקי (בס) ואורי מילשטיין (קלידים). בעבר היו חברים בה עמית הראל, יוסי שהינו (תופים), עלם שליט (באס), וגיל וינשטוק (קלידים).

הלהקה הוקמה כאשר אורון שרי ועמית ארבל נפגשו בהפגנה, והחלו לנגן כשאליהם מצטרף בהמשך ערן פרץ. תחילה, שם הלהקה היה The Blush, ולאחר מכן Blush. תחת השם הזה הקליטה הלהקה כיסוי לשיר "Waiting for the miracle" – "בציפייה לקסם" – בפרויקט "שיר זר" של מגזין "השרת העיוור", שבו אמנים ישראלים הקליטו גרסאות משלהם לשירי לאונרד כהן בתרגום לעברית; הפצת אלבום זה נאסרה עקב בעיית זכויות יוצרים. בהמשך שונה שם הלהקה ל-Blush and Lure. הלהקה הופיעה והקליטה מוזיקה לסרטי סטודנטים והופיעה במועדונים באירופה ובישראל (בין היתר, בערב מחווה ללהקת פייבמנט בתל אביב בשנת 2004) וגם ברדיו. הם הקליטו אלבום שכל שיריו היו באנגלית, והחליטו לגנוז אותו.

בסוף שנת 2005 הלהקה שינתה את שמה ל"העברית", עברה לשיר בשפה העברית בלבד והתמקדה בסגנון של מועדוני רוק ישראלים משנות ה-80, כגון הפינגווין.

הלהקה הוציאה את אלבומה הראשון חיי הזהר של תל אביב ב־12 בדצמבר 2006 באתר Imusic (ר' נענע דיסק) וב־1 בינואר בשנת 2007 האלבום הופץ לחנויות על־גבי תקליטור. האלבום הנפיק את הלהיטים "בוא", "הכל הסתבך" ו"מסיבת כיתה". הלהקה הייתה מועמדת לפרס עמ"י בקטגוריית "תגלית השנה" של 2007‏[1].

בשנת 2008 עברה הלהקה שינוי נוסף כאשר הצטרפו אליה גיל וינשטוק ועלם שליט. עמית ארבל עזב את הלהקה ובמקומו הצטרף יוסי שהינו. בתאריך ה-18 בפברואר אותה שנה פורסמה הודעה קצרה בעמוד ה-Myspace של הלהקה, בו נאמר שהם מקליטים גרסת כיסוי נוספת - הפעם לשירה של נורית גלרון "זה הגשם" לטובת פרויקט "עבודה עברית 2". בהמשך יצא האלבום ללא השיר. עוד צויין כי הלהקה עובדת על אלבום שני.

בחודש אפריל 2009, במסגרת המדור "שיר בחזרה" באתר וואלה!, עלה וידאו לשיר חדש של הלהקה, אותו ביצעה עד כה רק בהופעות - "עוד סימן". הווידאו מציג את הלהקה מבצעת את השיר בחדר חזרות. בחודש ספטמבר אותה שנה עלה השיר, בגרסה חיה, לאתר המייספייס של הלהקה.

בחודש מאי 2009 יצאה הלהקה לסיבוב הופעות קצר בפולין, שכלל הופעות בערים ורשה, קרקוב וטרנובסקה גורה.

הופעות קרובות של העברית
תאריך מקום
31.01.12 מדיטק חולון
21.02.12 מרכז מורשת מנחם בגין
02.02.12 היכל התרבות, יבנה
04.03.12 תיאטרון הצפון
31.01.12 המשכן לאמנויות הבמה באר שבע
05.02.12 מרכז ברודט לתרבות יהודית
27.02.12 בית אבי חי
29.02.12 בית אבי חי
18.05.12 המשכן ע''ש שטיינברג חולון

This RSS feed URL is deprecated, please update. New URLs can be found in the footers at https://news.google.com/news

ישראל היום
העברית הפואטית והממזרית של יורם טהרלב
ישראל היום
עשרות שנים היה יורם טהרלב, שחוגג כעת 80, במרכז הזמר העברי. 30 שנה אינו כותב שירי זמר, אלא שולח יד בכתיבה אחרת, אבל השירים נשארים, הם חלק מפס הקול של המדינה וממעצבי הסיפור של הארץ ההיא, שאיננה. זו הזדמנות להציץ לדרך שבה משחק טהרלב עם העברית, ולא רק בשירים המולחנים. רמז לכך אפשר למצוא בשיר שלו באסופה "עורי שפת עבר" מתוך "משק יגור טיוטה": יהודה שרתוק יהודה שרתוק/ כשהייתי שר/ אמר לי: שתוק!/ לא קיבל אותי לשיעורי החליל/ פן אזייף חלילה/ את אל יבנה הגלילה./ כשהוא כעס/ היה צועק: יושלך הס!/ ובני פקועה!/ ובני ...


שיחה מקומית
כך החלטתי להחרים את התקשורת העברית
שיחה מקומית
כלי התקשורת בישראל משמשים במה להעלאתו על המוקד של הערבי התורן, והמצב רק הולך ומחמיר. אז למה לנו, הערבים, להמשיך להסכים ולהתראיין שם? השאירו תגובה. א א א · Tweet. כותב אורח: מרזוק אלחלבי. לא עובר שבוע מבלי שאחד מכלי התקשורת הישראליים יפנו אלי בבקשה לראיון בענייני דיומא, לרוב כאל הנוגעים למיעוט הערבי בישראל או לערבים בכלל. ואני, למוד הניסיון, מסרב בדרך כלל באלגנטיות ובנימוס ומתפנה לעיסוקיי. וכשהמפיקים שואלים: "ומי יכול לדבר במקומך?", אותה שאלה שהם שואלים את הערבי התורן שסירב להיענות להזמנתם, לפעמים אני ...