התחבר דרך פייסבוק
עמוד אומן
דיסקוגרפיה
תמונותשלום


ערך זה עוסק בשלום בין מדינות. אם התכוונתם למשמעויות אחרות, ראו שלום (פירושונים). יונה עם ענף זית - מסמלי השלום

שלום הוא מצב של יחס דיפלומטי בין מדינות והוא הניגוד של מצב המלחמה. במצב של שלום, היחסים בין שתי מדינות או יותר אינם כוללים עימות אלים ובין הצדדים שוררת הסכמה (בעל-פה או בכתב) ליישב כל מחלוקת שתתגלה ביניהם בהתדיינות ובמשא ומתן ולא באמצעות הפעלת כוח וכפייה.

השלום המדיני אינו מתבטא רק בהיעדר מלחמה. אחד מהיבטיו הרבים של השלום הוא גם שיתוף פעולה בין המדינות בתחומים שונים, כגון מסחר משותף, מיזמי תיירות ותשתית משותפים, חילופי תרבות וספורט. יחסי שלום שאינם כוללים היבטים נוספים אלה מכונים לעתים "שלום קר".

השכנת שלום בין מדינות היא מטרתם של אנשים וארגונים, ובראשם ארגון האומות המאוחדות. השלום יכול להתכונן מבחירה, כאשר הצדדים מסכימים ביניהם להימנע מאלימות, או בכפייה - על ידי דיכוי של אותם גורמים העלולים להפר את השלום.

סמל המאבק להתפרקות מנשק אטומי, שהפך עם הזמן לסמל השלום

הוגי דעות רבים רואים בשלום את המצב העדיף למדינה, שכן הוא מייצג מצב של ביטחון שאינו תלוי בכוח צבאי. לדוגמה, ברוך שפינוזה גרס ב"מאמר מדיני" כי השלום הוא "תכלית המצב המדיני", דהיינו הסיבה לקיום המדינה.

למדינת ישראל הסכמי שלום עם שכנותיה מצרים וירדן (ראו הסכם השלום בין ישראל למצרים והסכם השלום בין ישראל לירדן).

מדינות אחדות בעולם נהנות מתקופות ממושכות במיוחד של יחסי שלום, ובראשן שווייץ, שלא הייתה מעורבת במלחמה כלשהי מאז 1814 ונוקטת עמדה נייטרלית ביחסי החוץ שלה, ושבדיה, שגם מאחוריה תקופת שלום דומה.שירים
ז

הופעות קרובות של שלום
תאריך מקום
09.02.12 מלון יערות הכרמל
16.02.12 היכל אמנויות הבמה הרצליה
23.02.12 תיאטרון אנסמבל הרצליה
02.02.12 קפה ביאליק
16.02.12 בר התיכון
02.05.12 מרכז קונגרסים בין לאומי
17.02.12 אולם מופעים ע. השופט
31.01.12 המרכז למוסיקה מן המזרח
20.02.12 תיאטרון ירושלים לאמנויות הבמה
01.05.12 בנייני האומה


ישראל היום
היה שלום, מאיר יקר
ישראל היום
הרבה מילים נכתבו על האמן והיוצר המוכשר מאיר בנאי ז"ל. אני, ברשותכם, אספר על הקשר האישי בינינו. יאיר ניצני. פורסם ב: 19.01.2017 20:18. השמעת כתבה. שתפו. שתפו. Facebook logo Facebook · Twitter logo Twitter · Google+ logo Google+ · Whatsapp · Forward. 0. השבוע אחרוג ממנהגי ואכתוב על חבר שהלך לעולמו. משונה להספיד חבר שצעיר ממני בכמה שנים, ואני מתוודה שמאיר ואני לא היינו בקשר קרוב בשנים האחרונות, אבל היה לנו קשר טוב. אהבתי אותו, ואני יודע שזה היה הדדי. הרבה מילים נכתבו על האמן והיוצר המוכשר שהיה, ועל היותו ...


Maccabi Tel Aviv FC (הודעות לעיתונות) (בלוג)
אורחי כבוד: צפו בביקור של נציגי בארסה בקריית שלום - מועדון הכדורגל מכבי ...
Maccabi Tel Aviv FC (הודעות לעיתונות) (בלוג)
אחרי שבימים האחרונים סיירו ברחבי ישראל, נציגי קבוצת הכדורגל של ברצלונה והקרן הפילנתרופית שמפעיל המועדון הקטאלוני נפגשו היום (חמישי) עם אנשי מכבי תל אביב. ס.

ועוד »

ynet ידיעות אחרונות
לוסיו: "בכר אפילו לא אמר לי שלום כשעזבתי"
ynet ידיעות אחרונות
לוסיו מרניאו פגוע. אחרי שערך את הופעת הבכורה בקבוצתו החדשה מ.ס. אשדוד בתיקו 0:0 עם הפועל כפר סבא, החלוץ הברזילאי עדיין מתהלך ברגשות טעונים ומתקשה להבין מדוע הפועל באר שבע ויתרה עליו. מרניאו הגיע לאלופה בקיץ האחרון וחתם בה לשלוש שנים. בהפועל ב"ש התגאו שצירפו את השחקן לאחר עבודת סקאוטינג מעמיקה ולא בעקבות המלצה מסוכן. הוא היה שותף להישג המרשים בליגה האירופית – העפלה לשלב 32 האחרונות וכבש בניצחון הביתי 2:3 על אינטר. ממפגשים עם אינטר למפגשים עם כפ"ס. לוסיו (צילום: עוז מועלם). ממפגשים עם אינטר למפגשים עם כפ ...