התחבר דרך פייסבוק
עמוד אומן
דיסקוגרפיה
תמונותשחר אבן צור


שחר אבן צור בהופעה ביום העצמאות 2009

שחר אבן צור (נולד ב-23 באפריל 1972) הוא זמר-יוצר ישראלי והמתופף של להקת הרוק מוניקה סקס.

אבן צור נולד בתל אביב. הוא התחיל לנגן בתופים בגיל צעיר בעקבות אביו שהיה מתופף.

ב-1993, הקים את מוניקה סקס עם חבריו, יהלי סובול ויוסי חממי. מאוחר יותר הצטרף פיטר רוט. ב-1995 יצא אלבום הבכורה של הלהקה "פצעים ונשיקות", שזכה להצלחה. אבן צור ניגן באלבום בתופים, השתתף בעיבודי השירים והיה הסולן בשיר "180" שאותו כתב והשתתף בהלחנתו.

לאחר צאת "פצעים ונשיקות" נסעו חברי מוניקה סקס לניו יורק. לאחר פירוק הלהקה החליט אבן צור להישאר שם. בניו יורק הוא הקים את הרכב הרוק אלטרנטיבי "527", שאף הגיע להופעות בישראל. בשנת 2000 חזר אבן צור לישראל והצטרף שוב ללהקת מוניקה סקס, שהתאחדה בינתיים. באותה תקופה השתתף אבן צור בכתיבת שני שירים של להקת נעליים של אחיו, אייל אבן צור.

ביולי 2001 יצא אלבומה השני של מוניקה סקס, "יחסים פתוחים". אבן צור כתב, הלחין ושר את אחד הלהיטים הגדולים של האלבום, "גשם חזק", וכן את השיר "מוצ"ש בקניון".

בשנת 2003 הוציאה מוניקה סקס את אלבומה השלישי, "חיות מחמד", שבין שיריו המצליחים היו "שנים חסומות" ו"הקונפורמיסט". עוד באותה שנה הפיק אבן צור את אלבומו של שלומי ברכה "צ'אפלין צ'ארלי".

באוגוסט 2003 הוציא אבן צור אלבום סולו ראשון, "עירומים", שאת כל שיריו כתב והלחין בעצמו. בעיבודי השירים באלבום השתתף יוסי חממי, בסיסט להקת מוניקה סקס באלבומה הראשון. הלהיט הגדול של האלבום היה שיר הנושא, "עירומים", שהגיע לראש מצעדי הפזמונים. שירים מצליחים נוספים היו "בדרך לכפר סבא" ו-"2052".

ב-2004 הפיק אבן צור את אלבומה של להקת שייגעצ "משקאות חריפים". ב-2005 הפיק את האלבום "הולדת התינוק" של הלהקה הצעירה "זבל".

בשנת 2006 הוציא אבן צור את הסינגל "רוקנרול", שיועד להיות הראשון מתוך אלבומו השני. אותו אלבום נגנז בסופו של דבר. אבן צור החליט על שינוי כיוון, וב-2008 הוציא את האלבום "כיכר מגן דוד", שמתוכו הצליח הסינגל "אישה יפה". אותו אלבום התאפיין בשירים פחות רוקיסטיים ויותר שקטים.

ביוני 2010 הציג אבן צור לראשונה את אלבום הסולו השלישי שלו, אלבום מחווה עם תרגומים לעברית של שיריו של הזמר והיוצר הצרפתי סרז' גינסבורג, בתרגומם של ז'ראר וחוה בן חמו.[1] האלבום, "רקוויאם למנוול", יצא בינואר 2011. כעבור חודש יצא אלבומה הרביעי של מוניקה סקס, "מנגינה". באלבום זה נכללו שני שירים שאבן צור כתב והלחין, "רמקולים" ו"אתה ללא".


» 2052
» את


הופעות קרובות של שחר אבן צור
תאריך מקום
14.02.12 תיאטרון תמונע


ynet ידיעות אחרונות
בעקבות ניק קייב: שחר אבן צור בקליפ חדש
ynet ידיעות אחרונות
"Heavy", שירו החדש של שחר אבן צור והראשון מאלבומו שבדרך, נכתב בהשראת טרגדיה גדולה - שחווה ניק קייב, כשאיבד את בנו בן ה-15. בקליפ המלווה, וכדי להתמודד, הוא לקח מקל ותיעד את עצמו מטפס על הר בלי כל ציוד - עד לפסגה. צפו. עמי פרידמןפורסם: 03.05.17 , 07:55. 00:00. spaceplay / pause. qunload | stop. ffullscreen. shift + ←→slower / faster. ↑↓volume. mmute. ←→seek . seek to previous. 12… 6 seek to 10%, 20% … 60%. X. שחר אבן צור - "Heavy". by Taboola by Taboola · Sponsored Links Sponsored Links · Promoted ...


קשוב מאוד 142: האלבום החדש של שחר אבן צור הוא מניפסט נטול מניירותוואלה!
אלבום הסולו החמישי של איש מוניקה סקס הוא אולי הבוטה מכל מה שעשה עד כה. בנוסף: ערפדי הראגטיים פרויקט קצר ותמהוני שנכון לעכשיו מתברג כאחד מאלבומי השנה. תגיות: שחר אבן צור. נדב מנוחין יום שלישי, 28 ביוני 2016, 00:00. שתף; 2 תגובות; שמור. המסלול שעבר שחר אבן צור בקריירה שלו מרתק. המתופף הכריזמטי של מוניקה סקס, והסולן המרשים בכמה מהלהיטים שלה, הפך ליוצר פופ-רוק עם להיט של פעם בקריירה - "עירומים". משם המשיך לפרויקט לא טריוויאלי של תרגומים לשירי סרז' גינסברג, והתנסה בבלדות מוקפדות ויפות כמו "אישה יפה". מעבר ...


מעריב
ממריא: שחר אבן צור מוציא אלבום סולו חמישי בעזרת מימון המונים ומדבר על ההתבגרות
מעריב
המתופף של להקת מוניקה סקס מספר כי גם אחרי 20 שנות קריירה, הוא עדיין מרגיש "פועל ממעמד הפועלים. לא מספיק פה להיט אחד, וזה נפלא". גלית עדות. /. 21/03/2016 06:57. תגיות: מוניקה סקס שחר אבן צור. שחר אבן צור. (צילום:גילי דהן). שתף בפייסבוק שתף בטוויטר. איך אומרים בישראל? אם תעבוד מספיק קשה, תרוויח את הזכות להמשיך לעבוד. זו האג'נדה שלי", אומר המוזיקאי שחר אבן צור, ספק בחיוך ספק בעצב. "אחד כמוני, שהוציא להיטים בחו"ל, היה יושב עכשיו על בתי קיט או עשר מכוניות בגראז'. פה יש הזכות להמשיך, כי לא כולם יכולים". במהלך ...