התחבר דרך פייסבוק
עמוד אומן
דיסקוגרפיה
תמונותרמי מאירי


רמי מאירי הציור "הצעקה" (העתק על קיר הגלריה של תערוכת האמן)

רמי מאירי (נולד ב-1957) הוא אמן ישראלי, מראשוני ציירי הקיר בישראל, הידוע בציורי הקיר הענקיים שצייר על קירות בערי ישראל.

מאירי למד רישום, פיסול וציור במכון אבני בתל אביב בין השנים 1978 - 1982. את ציור הקיר הראשון שלו צייר בחוף גורדון בתל אביב בשנת 1980. זהו אחד מציורי הקיר הראשונים שנעשו בעיר. מאז התפתחה אמנות זו והפכה להיות חלק חשוב בפסיפס התרבותי של תל אביב. רוב ציורי הקיר נעשים בטכניקת "Trompe-l'œil" ("הטעיית העין"), הגורמת לטישטוש הגבולות בין מציאות לאשליה. בעבודותיו נוטה מאירי להשתמש ביסודות של אור וצל, מאחר ששחור ולבן נחשבים לצבעים עמידים שאינם דוהים, וכן ליצירת קונטרסט בציור שיבליט אותו למרחקים.

עם ציוריו המפורסמים ביותר נמנים, בין היתר, "הצעקה" על חומת בית הספר "מקס פיין", בצומת הרחובות קפלן ודרך השלום (מול מגדלי עזריאלי) בתל אביב, ו"ילדים רוקדים" ברחוב ביאליק ברמת גן. את "הצעקה" צייר מאירי בעקבות קרנבל בברזיל, ועליו אמר:

את ציורי הקיר של מאירי ניתן למצוא על קירות בתי ספר, מפעלי תעשייה, מבנים ציבוריים ובמקומות בילוי ברחבי הארץ. לדברי מאירי, הוא נמנע מעבודות בבתים פרטיים, ומעדיף שעבודותיו יהיו חשופות לקהל הרחב.

במהלך השנים צייר מאירי ציורי קיר גם במקומות נוספים בעולם, ובהם בגרמניה, בבייג'ינג , בפורט לודרדייל שבפלורידה, ובבואנוס איירס. בחלק מהאתרים צוירו הציורים מטעם מדינת ישראל שבחרה בציורי הקיר של האמן כמייצגי פן ייחודי של התרבות הישראלית.

אמנותו של מאירי היא סוג של ציור גרפיטי. במקרה של מאירי מתקבלים האישורים לציורים מהעירייה, בניגוד לציירי גרפיטי רבים אחרים הפועלים ללא אישור.שירים
צ


This RSS feed URL is deprecated, please update. New URLs can be found in the footers at https://news.google.com/news

NRG מעריב
מטפס על קירות: רמי מאירי ומלחמתו בטמטום
NRG מעריב
מאיר עוזיאל | 5/6/2013 0:55. תגיות: רמי מאירי. לו הייתי ראש עיריית תל אביב הייתי שולח גנן קבוע לסטודיו של רמי מאירי בתל אביב, ודואג לטיפוח הסביבה שם. הסטודיו הזה, ברחוב הירקון, הוא אתר תיירות של ממש: אנשים עוצרים לידו כל הזמן ומצטלמים מול הקיר המצויר. תיירים - ובהם צעירי "תגלית" המגיעים לישראל מכל העולם - מציירים ציורי ביטוי עצמי על קיר ארוך הגובל במדרכה של רחוב נחמיה. בתוך המגרש הגדול שוכן הסטודיו, ובחצר הרחבה גם תרנגולות ואפרוחים ותרנגול מרהיב החולש על כולם. על החצר כולה מצל עץ שקמה גדול, שורשיו ...