התחבר דרך פייסבוק
עמוד אומן
דיסקוגרפיה
תמונותרינת גבאי


רינת גבאי

רינת גבאי (נולדה ב-31 ביולי 1973) היא זמרת, מדבבת ושחקנית ישראלית. גבאי נולדה בלוד, ובגיל 12 החלה ללמוד פיתוח קול. כעבור שנתיים הגיעה למבחן במה באופרה הישראלית החדשה, וקיבלה את התפקיד הראשי באופרה "טבעת החנק". בעקבות זאת, הופיעה גבאי ב-1988 בגיל 14 ב"סיבה למסיבה", תוכנית האירוח המרכזית של הערוץ הראשון (שהיה אז ערוץ הטלוויזיה הישראלי היחיד) וכך זכתה לפרסום כלל ארצי. ב-1990 השתתפה גבאי בפסטיגל עם השיר "בוא אהובי" וב-1993 היא הופיעה בקלטת וידאו לילדים "אצלנו בפסנתר" משירי נעמי שמר.

לפני ואחרי שירותה בצה"ל בלהקת חיל האוויר שיחקה גבאי במחזות הזמר "פנטסטיק", "עלובי החיים" (בו גילמה את קוזט), "היפה והחיה","אוליבר טוויסט" ו"בת הים הקטנה". בשנים האחרונות הפכה למלכת הילדים והוציאה מספר רב של קלטות וידאו ותקליטורים לילדים: "הפיציקט של רינת", "רינת בארץ המילים", "רינת בארץ האנגלית", "לילה טוב", "הקרקס של רינת", "רינת בעולם האגדות", "רינת ויויו יוצאים לטייל", "חגי ישראל", "גינת הפלאים של רינת", "אצלנו בחצר", "השירים המשחקים" ו"מסיבת פיג'מות". היא כיכבה גם בפסטיגל 2007, פסטיבל שירי הילדים 2008 שבו הגיעה למקום השלישי עם השיר "מלכת המשאלות" ובמותק של פסטיבל ובהצגות הילדים "רינת בארץ המילים", "המופע של רינת גבאי", "רינת בארץ השירים", "רינת ועודד בדרך לקוסם", "אצלנו בחצר" ו"רינת גבאי שרה עוזי חיטמן".

כמו כן הוציאה שני אלבומים המיועדים לקהל הבוגר יותר, "רינת גבאי" ב-2001 ו"רגעים" ב-2003, שמתוכו הצליח במיוחד שיר הנושא. ב-2005 היא השתתפה בקדם אירוויזיון עם השיר "Jerusalem", שזכה במקום הרביעי.

גבאי דיבבה גם סרטים מצוירים כגון "היפה והחיה" ו"מולאן".

כיום (2010) היא שותפה, יחד עם בעלה דורון מור, בחברת התוכן לילדים "חסידה הפקות".

גבאי מתגוררת במושב כפר טרומן, והיא אם לשלוש בנות.