התחבר דרך פייסבוק
עמוד אומן
דיסקוגרפיה
תמונותאורנה דץ


אורנה דץ (נולדה ב-10 במאי 1965), זמרת ומנחת טלוויזיה ישראלית.

אורנה דץ נולדה וגדלה בחולון בשם אורנה כהן. במחצית שנות השמונים שירתה בלהקה צבאית, ובשנת 1985 השתתפה בקדם אירוויזיון כאחת מזמרות הליווי של ירדנה ארזי. באותה שנה התחתנה אורנה עם הזמר משה דץ, ובשנת 1987 התמודד הצמד אורנה ומשה דץ בקדם האירוויזיון עם השיר "קופידון". ההופעה המשותפת הפכה את הזוג לצמד מוזיקלי שביסס מעמדו על בימות הארץ.

הצלחתם הגדולה הגיעה בשנת 1991, עם זכייתם בקדם האירוויזיון ובמקום השלישי בתחרות אירוויזיון 1991 ברומא, איטליה, עם השיר "כאן", שכתב והלחין עוזי חיטמן. לאורך השנים הוציא הצמד כעשרה אלבומים, בהם שני אוספים, ובמחצית שנות התשעים החל לבסס מעמדו בעולם הילדים, כאשר הוציא את קלטת הילדים הראשונה שלו. בהמשך יצר הצמד חמש קלטות נוספות, בסדרה המצליחה "טיף וטף", שמכרה 650 אלף עותקים, והגיעה למעמד אלבומי פלטינה. בנוסף, השתתפו אורנה ומשה בחמש הצגות לילדים.

בשנת 2001 הנחתה אורנה, לראשונה לבדה, את תוכנית הטלוויזיה "מהפך", בה עוברים שני משתתפים שינוי תדמית חיצוני, תחת שידורי "קשת" של ערוץ 2. התוכנית זכתה להצלחה רבה, ושודרה במשך חמש עונות נוספות. בשנת 2006 החלה אורנה להגיש את התוכנית "המראה", בה עוברים המשתתפים סדרת טיפולים קוסמטיים, בערוץ 10. דץ הגישה גם את העונה השנייה של התוכנית. במקביל, הגישה שלושה טקסים של תחרות מלכת היופי בערוץ השני.

בדצמבר 2006 התגרשו אורנה ומשה לאחר 21 שנות נישואין ועבודה משותפת‏[1].

במאי 2008 הוציאה אורנה סינגל ראשון לקראת האלבום הראשון שלה והיחיד עד כה, "כי ככה אני רוצה", שהייתה שותפה בכתיבתו‏[2]. לבסוף הוחלט שלא לכלול את השיר באלבום. בספטמבר הוציאה דץ את אלבומה, "שיר ערש פנימי", בהפקת משה דעבול, בו שותפים יוצרים כגון יוני בלוך, אהובה עוזרי, רונית שחר, זאב נחמה, אוהד חיטמן ומאיר גולדברג‏[3]. לקראת יציאת האלבום, שודר בערוץ 2 ("רשת") סרט תיעודי אודותיה, "אורנה בלי דץ", שיצר גיל ריבה.

בשנת 2008 התחילה לשחק בטלנובלה חשופים, בתפקיד אילנה.

החל מינואר 2010 מגישה דץ מדי יום את התוכנית "יפה לך" בערוץ 24, לצד שרון חזיז ומיכל אמדורסקי. בנוסף, החל מיוני 2010 מגישות השלוש את התוכנית "שישי חם" בערוץ 2. מאוקטובר 2010 מגישה את התוכנית "יפה לך" לצד איגי וקסמן ומיכל אמדורסקי.

לאורנה שני ילדים משותפים עם משה.שירים
י
כ
מ
פ
ש
תynet ידיעות אחרונות
אורנה דץ: "ביום שהתגרשתי הפסקתי לדפוק חשבון"
ynet ידיעות אחרונות
אם אורנה דץ הייתה קצת פחות מאושרת, אולי היא הייתה נפגעת ממה שדץ אמר עליה. אבל אחרי השנה בה חוותה גירושים ואובדן טרגי של אח, היא למדה להבין מה חשוב בחיים. קרן נתנזון ויץ, דינה חלוץ. 130 תגובות. 06.12.15 12:16. פייסבוק · וואצאפ · טוויטר · Google+ · שלחו. מככבת ומאוהבת: "מצאתי את מה שחיפשתי וזה מישהו שלא קשור לתחום שלי. שמביא את העולם שלו לתוך העולם שלי והעולם שלי לתוך העולם שלו" (צילום: עדו לביא). 00:00 00:00. Paste this HTML code on your site to embed. 00:00 00:00. Paste this HTML code on your site to ...


mako
דץ: "כשהציעו לי לעשות את התכנית עם אורנה, סירבתי"
mako
כשאורלי מירקין נפגשה עם הדצים בחצר הבית של אורנה, לא היה קשה להבחין שדץ לא מרגיש בסביבה הטבעית שלו. "הדבר הזה כל הזמן משתין?", הוא שואל כשהוא מתייחס למזרקה שתלויה על אחד הקירות בחצר, ומיד זוכה לקבל תגובה ישירה מאשתו לשעבר: "איזה מזל שאתה לא גר פה". אבל מה שעלול להיראות כמו מתח ביחסים, מתבהר עד מהרה כדינמיקה מצחיקה וזורמת שמאפיינת את הזוג, גם היום אחרי עשור של גירושים. >> עקבו אחרי "אנשים" גם בפייסבוק. הדצים, שהפכו את החיבור ביניהם לסיפור הצלחה שכבש את עולם הילדים בשנות התשעים, חוו גם לא מעט משברים ...

ועוד »

ynet ידיעות אחרונות
מתכוננים לנשיקת חצות: אורנה דץ והחבר צמודים
ynet ידיעות אחרונות
שניה לפני שאנחנו חותמים עוד שנה במסיבה גדולה ומחפשים זוג שפתיים להיצמד אליהם, הטאלנטית והחבר גורמים לנו לרצות לפתוח את השנה החדשה עם זוגיות לוהטת. אז מה, יש לכם מישהו להכיר לנו? אפרת וכטל פורסם: 31.12.15 , 11:50. בעוד שאנחנו סופרים כבר מעכשיו את השעות עד לרגע שיתחילו לספור לאחור ולקבל את השנה החדשה ונגלה ששוב נשארנו לבד לנשיקת חצות בערב הסילבסטר, יש כאלה שדווקא חשים בטוחים לחלוטין ובשבילם החלםפת נוזלים זה בכלל לא עניין מרגש, כי הם נהנים להרעיף אהבה אחד על השנייה בכל יום בשנה, בלי שום מאורע מיוחד. כאלה ...
משה אולי מבלה עם הכבשה - אבל אורנה דץ והחבר צמודים!מעריב

כל 2 הכתבות החדשות »