התחבר דרך פייסבוק
עמוד אומן
דיסקוגרפיה
תמונותאבי ביטר


אבי ביטר (אברהם בלדס) (נולד ב-30 באוקטובר 1965) הוא זמר, שחקן, מפיק קולנוע, תסריטאי. סגנון המוזיקה שבו ביטר מתמחה הוא המוזיקה הטורקית, הנחשבת למוזיקה מזרחית קלאסית הניחנת במלודיה עשירה ומנעד צלילים רחב ובעלת תכנים טראגיים.

ביטר נולד באור יהודה, והיה ספר לפני שהחל לשיר.

הופיע בתוכנית טלוויזיה בערוץ yes בריזה, בתוכנית אירוח בערוץ 2 וסדרת ריאליטי בערוץ ביפ שנקראה אבי ביטר חי בסרט.

הפיק ואף השתתף במספר סרטים שלא הופצו בבתי הקולנוע, אלא באופן עצמאי. בשנת 1991 שיחק בתפקיד הראשי בסרט "חבר ואח", סרט שסימן את פריצתו לתחום הקולנוע כשלאחריו כיכב בסרטים "קורבן האהבה", "המלחין האלמוני", "להתראות ארוחת בוקר", "חבר ואח 2" (סרט המשך לחבר ואח) ו"הגורל שלי". הסרט הנודע ביותר שבו כיכב הוא "בוכה בגשם" של הבמאי ימין מסיקה (הפקות המזרח). בשנת 2004 שלח ידו גם בהפקה ובבימוי עם הסרט "בכבוד שלי".

ב-2006 הגיש תוכנית רדיו לילית ברדיו לב המדינה בשם "סיפור חיי", אך פוטר כעבור מספר תוכניות כיוון שהשמיע שיר של עצמו.

בנוסף לקריירה העצמאית שלו כזמר ושחקן, הוביל ביטר אל קידמת הבמה מספר זמרים כישרוניים וצעירים, בהם הזמרים ליאור נרקיס, משה כהן והזמרת ליאת בנאי שעמה ביצע גם מספר דואטים, כדוגמת הדואט "כל מילה כבדה", הכלול באלבומה של בנאי "בא לי עליך" שלו כתב ביטר מחצית משירי האלבום.

ב-2007 הכריז על פשיטת רגל בעקבות חובות וקשיים כלכליים.

ב-2008 עלתה בערוץ ביפ התוכנית "אבי ביטר חי בסרט" שבה הוא מצלם סרט חדש. באותה שנה יצא סרטו החדש "אהבות ושקרים". ב-2009 השתתף בפרסומת לממתק השוקולד "קליק". בספטמבר 2009 השתתף ב"האלופה 3" בתור אבי, בן דודו של עובד. במאי 2011 השתתף בתוכנית "היכל התהילה" בערוץ 24, אך הודח ממנה על ידי הפקת התוכנית.

ביטר נשוי ואב לארבעה.

This RSS feed URL is deprecated, please update. New URLs can be found in the footers at https://news.google.com/news

mako
אבי ביטר פותח הכל An error occurred.
mako
... ☆ עם מופע בנמל תל אביב, סרט קולנוע מרגש (אותו ביים ובו הוא גם מככב) והופעות בכל יום בטברנות, במועדונים ובבתיהם של אנשי עסקים, אבי ביטר יכול להרשות לעצמו לחייך כשהוא עושה את הדרך חזרה לפסגה המזרחית הכבדה. זה קורה בזכות הזמרים הצעירים שבעברם סילסלו עם ח׳ וע׳, והחליטו שהכאב והעצבות עדיפים מסלסולי הרגאטון. היום הם מציפים את השוק במוזיקת כאב ועושים כבוד לזמרי עבר כמו משה כהן, יוסי עדן, לינט, שריף, תמיר גל, ליאת בנאי ובראש ובראשונה, אבי ביטר. בשלב מסוים אבי כבר שכח את התקופה בה יצאו שני אלבומיו הראשונים ...


מעריב
"רואים בי ליצן": אחרי פשיטת הרגל והמחלה הקשה, אבי ביטר חוזר
מעריב
בתום הפסקה ארוכה הזמר משיק שיר מחאה, יוצא כנגד הקולגות לז'אנר ("אין מוזיקה מזרחית, אין זמרים, רק דוגמנים"), ומתעקש כי הוא שולט בתחום: "אני המלך!" דודי פטימר. /. 22/10/2017 15:38. תגיות: אבי ביטר מוזיקה מזרחית. אבי ביטר. (צילום:אמיר מאירי). שתף בפייסבוק שתף בטוויטר. תל אביב, 1995. בטרם אייל גולן ושרית חדד פרצו לתודעה, נשלטה המוזיקה הקרויה מזרחית על ידי כמה "שליטים": זהבה בן, עופר לוי ואבי ביטר, שנוסף על הקריירה המוזיקלית שלו, פרץ דרך בסרטי קולנוע עצמאיים, שנמכרו כלחמניות חמות בשוק והפכו לסרטי קאלט ("חבר ...