התחבר דרך פייסבוק
עמוד אומן
דיסקוגרפיה
תמונותאוריאל שלומי


אוריאל שלומי (נולד ב-1955 בתל אביב) הוא זמר מוזיקה מזרחית.

שלומי עזב את ביתו בגיל 17, והחל לעבוד כימאי בספינת צים. עלה לבמה לשיר בעידוד חבריו, ואז החליט כי ברצונו להיות זמר. לאחר שעבד בספינה במשך כ-4 שנים, החל את הקריירה המקצועית שלו כזמר והופיע תחילה במועדונים ואירועים. ב-1982 הוציא את אלבום הבכורה שלו, לילה מלילות. אחד ממעריציו הגדולים של שלומי, היה זוהר ארגוב עימו הקליט אלבום דואטים. ב-1986 פירסם את אלבומו השני אבינו שבשמיים, אז גם הקים את להקת פעמי המזרח עימה הופיע. שנתיים לאחר מכן, שוחרר אלבומו השלישי שירי נשמה שכלל מחרוזות של שירים ים-תיכוניים וישראלים. האלבום זכה להצלחה מסחרית כבירה, אך מאידך להתעלמות תקשורתית, שהייתה אחד הגורמים המרכזיים להחלטתו לפרוש מעולם המוסיקה.

ב-1994, בעקבות פנייה של הכותב והמלחין רוני אחיאל, שר את השיר 'חנית' לבקשתם של הוריה של חנית קיקוס, טרם נמצאה גופתה. בעקבות השיר, פירסם שלומי אלבום בשם חנית.

חזר לשיר, בעידודו של הזמר אבי פרץ, בסוף שנות ה-90 ופרסם ב-2003 את אלבומו אני שר אני קיים. מאז חזר להופיע, וביצע דואטים עם מיטב זמרי המוזיקה המזרחית, בינהם אייל גולן ותמיר גל.

ב-2010 הוציא את הסינגל 'זיכרון רחוק' שכתב והלחין ראובן אלוני.

This RSS feed URL is deprecated, please update. New URLs can be found in the footers at https://news.google.com/news

מוסיקה 24
זוהר ארגוב בשורת המלאכים
מוסיקה 24
אוריאל שלומי, זוהר ארגוב אוריאל שלומי לזהר ארגוב | צילום: mako. הזמר הותיק אוריאל שלומי, חברו של זוהר ארגוב ז"ל, מקדיש לזכרו את השיר "הפנים התמימות", לרגל יום השנה יום השנה ה-25 למותו של ארגוב שיחול מחר (שלישי). את השיר כתב מושיקו עתיק והלחין רוני אחיאל. לעיבוד אחראי עמוס כהן. אוריאל שלומי היה חברו הקרוב של זוהר ארגוב ז"ל ואף הקליט עמו את הדואט "אמא אמא". בנוסף להיותם חברים,שלומי מספר שארגוב אהב מאוד את השירה שלו ואף נכח בהופעותיו לא מעט פעמים. בחצי השנה האחרונה לחייו של זוהר ארגוב נתבקש אוריאל שלומי על ...

ועוד »