התחבר דרך פייסבוק
עמוד אומן
דיסקוגרפיה
תמונותענבל


ערך זה עוסק בחלק באנטומיה של הפה. אם התכוונתם למשמעויות אחרות של ענבל, ראו ענבל (פירושונים). תיאור אנטומי של מבנה הפה.

ענבל, הוא פיסת רקמה התלויה מעל שורש הלשון מגג הפה מאחורי הווילון. לענבל תפקיד מרכזי ביצירת צליל הקול האנושי, בשילוב עם האוויר הנפלט מהריאות, הלוע, הווילון והלשון. לסירוגין הוא מפיק סדרה של צלילים גרוניים, כאשר הענבל מתפקד גם כבסיס חיתוך עבור העיצורים הענבליים.

הענבל מורכב מרקמת שריר, רקמת חיבור וקרום רירי. ענבל מוארך עשוי לגרום לנחירה, ולדום נשימה בשינה. לעתים מסירים אותו בניתוח כשהוא גדול מהנורמה.

ייתכן ומקור השם ענבל הוא מיוונית embolos (יתד).

ערך זה הוא קצרמר בנושא אנטומיה. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.שירים
ה

הופעות קרובות של ענבל
תאריך מקום
01.02.12 מועדון לבונטין 7
31.01.12 סלון שבזי
31.01.12 תיאטרון החאן
04.05.12 לבונטין 7, ת"א
28.05.12 תיאטרון תמונע

This RSS feed URL is deprecated, please update. New URLs can be found in the footers at https://news.google.com/news

כלכליסט
בעקבות נפילתה של ענבל אור: שרת המשפטים תפרסם המלצות להסדרת ...
כלכליסט
ההמלצות יוצגו בדו"ח שחיבר צוות שבראשו המשנה ליועמ"ש קמיניץ. בין היתר הצוות ממליץ לרשום את הבעלות על הקרקע על שם הרוכשים, לאסור על מארגני קבוצות רכישה למכור קרקע שלא אושר לגביה תכנון מפורט ולחייבם לנהל את כספי החברים בחשבון נאמנות סגור.

ועוד »

ישראל היום
בעקבות פרשת ענבל אור: תכנית חדשה להגן על רוכשים קבוצות רכישה
ישראל היום
בעקבות הקריסה של ענבל אור ויזמי נדל"ן נוספים: שרת המשפטים איילת שקד פרסמה היום את הדו"ח של הצוות הבין-משרדי בראשות המשנה ליועמ"ש ארז קמיניץ בנושא קבוצות רכישה. לאחר קבלת הערות מהציבור תנוסח הצעת חוק ממשלתית בעניין. רעיון להקמת הצוות עלה לאחר שקבוצות הרכישה מונות כעשרה אחוזים מכלל עסקאות הנדל"ן בישראל ו"התפרסמו מקרים בהם חברי קבוצות רכישה השקיעו את כספם בקבוצה אך נותרו ללא הכסף שהשקיעו ובהיעדר יכולת להמשיך את פעילות הקבוצה במטרה להגיע לבעלות על דירה", נאמר בהודעת השרה. מקרים אלה העלו את הצורך לבחון האם ...