התחבר דרך פייסבוק
עמוד אומן
דיסקוגרפיה
תמונותאורי זך


אוֹרי זך (נולד ב-31 באוקטובר 1976), הוא מוזיקאי, מלחין, מעבד ומפיק מוזיקלי ישראלי.

בוגר בית הספר למוזיקה "רימון". לפרסומו הראשון זכה זך בשנת 2005, כאשר הפיק ועיבד את כל שירי אלבום הבכורה של אשתו הזמרת מירי מסיקה. באלבום ניגן זך בפסנתר ובקלידים, ואף הלחין את השיר "שני כוכבים" ("רחוק מכאן") למילותיו של ארז ברזוליק עם מסיקה עצמה. באותה שנה אף הפיק ועיבד את אלבום הבכורה של אוהד חיטמן, וניגן גם בו בקלידים.

בשנת 2006 הפיק ועיבד את שירי אלבום הבכורה של איה כורם, ואת האלבום "ככה מקרוב" של ניר סנדץ'. לאלבום הבכורה של הראל סקעת, שיצא באותה שנה, הלחין ועיבד זך את השיר "הרוח תשנה את כיוונה" למילותיה של אסתר שמיר. כמו כן באותה שנה ניהל מוזיקלית את המחזמר "כמו בסרט".

בשנת 2007 יצא האלבום השני של מסיקה, "שלום לאמונות", אשר גם בו הפיק ועיבד זך את כל השירים. באלבום זה הלחין את השירים "אסופים" (למילותיו של מוטי פרלמן) ו"שירה" לו גם כתב את המילים. בסוף אותה שנה הפיק את אלבומה של יעל נחשון, "פנייך".

כיום זך מנגן בהופעות של דני רובס ובהופעות של מירי מסיקה, לה נישא בשנת 2005.

במאי 2010 הוציא זך סינגל בכורה כזמר, "בלגאן" , שכתב והלחין בעצמו.

ב-3 ביולי 2010 נולדה בתם הבכורה של זך ומירי מסיקה.שירים
ב

הופעות קרובות של אורי זך
תאריך מקום
12.11.12 היכל התרבות העירוני כ"ס
02.02.12 זאפה ירושלים

This RSS feed URL is deprecated, please update. New URLs can be found in the footers at https://news.google.com/news

מוסיקה 24
החמישייה
מוסיקה 24
עלמה זהר וגבע אלון - "אניות". עלמה זהר, גבע אלון אניה עם כנף כשל יונה. עלמה זהר וגבע אלון | צילום: קארין אלון. אחרי "ממצרים" ו"התרגשתי לקראתך" מגיע "אוניות" - סינגל שלישי מתוך האלבום החדש "שלושים ושלוש" של עלמה זהר, אליה מצטרף בביצוע השיר גבע אלון בשיתוף פעולה ראשון בין שניים מהקולות המעניינים במוזיקה הישראלית בשנים האחרונות. את המילים יצרה זהר, אלון הלחין ושניהם שרים יחד, בהפקה מוזיקלית של אסי איילון. החיבור בין אלון לזהר שיימשך אל תוך סיבוב ההופעות שמלווה את האלבום "שלושים ושלוש", אותו מפיק גבע אלון ...