התחבר דרך פייסבוק
עמוד אומן
דיסקוגרפיה
תמונותאורי בנאי


אורי (אוריה) בנאי (נולד ב-4 ביולי 1969), שחקן וזמר ישראלי.

אורי בנאי הינו נצר למשפחת בנאי ובנו של גברי בנאי מנישואיו הראשונים לאורנה שק. הוא החל את דרכו בעולם המשחק בגיל צעיר, כששיחק כילד בסדרת הטלוויזיה לילדים "רגע עם דודלי" בפרק "כאשר אנחנו ביחד", ושימש חלק בלהקת צעירי תל אביב. שרת בלהקת פיקוד מרכז. לאחר שחרורו הנחה בנאי את תוכנית הטלוויזיה "תוססס" בערוץ הראשון ושיחק בסדרת הטלוויזיה "עניין של זמן" ובסרטי הקולנוע "ללקק ת'תות" של אורי ברבש ו"שחור" של שמואל הספרי. בתחילת שנות ה - 90 השתתף במופעי סטנד אפ קומדי בבית ציוני אמריקה בקבוצת "המנגבים בשרוול" יחד עם אסף אשתר, משה חטב ועוד. בנאי שיחק מספר רב של דמויות קומיות .

לאחר מכן נסע לניו יורק ללמוד משחק אצל במכון לי סטרסברג לתיאטרון ולקולנוע והשתתף בסרט "הל-באונד". בשנת 1996 השתתף בסדרת הטלוויזיה "קפה פריס" וב-1997 בסדרה "פלורנטין" של איתן פוקס. בסדרה שיחק את דמותו של איגי ההומוסקסואל ואף השתתף בנשיקה ההומוסקסואלית הטלוויזיונית הראשונה. בשנת 1997 השתתף בסרט "מי האבא" ובסרט הטלוויזיה "חתולות הרעם" של עירית לינור ובהמשך בסדרות הטלוויזיה "דקות של תהילה" (2001) ו"ילדות רעות" (2006).

בשנת 2000 הוציא בנאי את אלבומו "פרפרים", אותו הפיק ניר פרידמן. השיר "פרפרים" זכה במקום הרביעי במצעד הפזמונים העברי השנתי של רשת ג', ובנאי זכה בתואר "תגלית השנה". את רוב שירי האלבום כתב והלחין בנאי בעצמו.

השתתף בהצגות תיאטרון הבימה "כריש פטיש" "בוסתן ספרדי" ו"שלמה המלך ושלמי הסנדלר".

בספטמבר 2008 הוציא בנאי את אלבומו השני, "מפליג בדמיון". באלבום נכלל הסינגל "ילדה", וכן הדואט עם אביו גברי בנאי בשירם של הגשש החיוור "שני שקי שינה".

גרושתו ואם ילדיו היא השחקנית לני שחף.