התחבר דרך פייסבוק
עמוד אומן
דיסקוגרפיה
תמונותאורי בנאי


אורי (אוריה) בנאי (נולד ב-4 ביולי 1969), שחקן וזמר ישראלי.

אורי בנאי הינו נצר למשפחת בנאי ובנו של גברי בנאי מנישואיו הראשונים לאורנה שק. הוא החל את דרכו בעולם המשחק בגיל צעיר, כששיחק כילד בסדרת הטלוויזיה לילדים "רגע עם דודלי" בפרק "כאשר אנחנו ביחד", ושימש חלק בלהקת צעירי תל אביב. שרת בלהקת פיקוד מרכז. לאחר שחרורו הנחה בנאי את תוכנית הטלוויזיה "תוססס" בערוץ הראשון ושיחק בסדרת הטלוויזיה "עניין של זמן" ובסרטי הקולנוע "ללקק ת'תות" של אורי ברבש ו"שחור" של שמואל הספרי. בתחילת שנות ה - 90 השתתף במופעי סטנד אפ קומדי בבית ציוני אמריקה בקבוצת "המנגבים בשרוול" יחד עם אסף אשתר, משה חטב ועוד. בנאי שיחק מספר רב של דמויות קומיות .

לאחר מכן נסע לניו יורק ללמוד משחק אצל במכון לי סטרסברג לתיאטרון ולקולנוע והשתתף בסרט "הל-באונד". בשנת 1996 השתתף בסדרת הטלוויזיה "קפה פריס" וב-1997 בסדרה "פלורנטין" של איתן פוקס. בסדרה שיחק את דמותו של איגי ההומוסקסואל ואף השתתף בנשיקה ההומוסקסואלית הטלוויזיונית הראשונה. בשנת 1997 השתתף בסרט "מי האבא" ובסרט הטלוויזיה "חתולות הרעם" של עירית לינור ובהמשך בסדרות הטלוויזיה "דקות של תהילה" (2001) ו"ילדות רעות" (2006).

בשנת 2000 הוציא בנאי את אלבומו "פרפרים", אותו הפיק ניר פרידמן. השיר "פרפרים" זכה במקום הרביעי במצעד הפזמונים העברי השנתי של רשת ג', ובנאי זכה בתואר "תגלית השנה". את רוב שירי האלבום כתב והלחין בנאי בעצמו.

השתתף בהצגות תיאטרון הבימה "כריש פטיש" "בוסתן ספרדי" ו"שלמה המלך ושלמי הסנדלר".

בספטמבר 2008 הוציא בנאי את אלבומו השני, "מפליג בדמיון". באלבום נכלל הסינגל "ילדה", וכן הדואט עם אביו גברי בנאי בשירם של הגשש החיוור "שני שקי שינה".

גרושתו ואם ילדיו היא השחקנית לני שחף.

This RSS feed URL is deprecated, please update. New URLs can be found in the footers at https://news.google.com/news

גלובס
אורי בנאי: "בזמן האחרון אני יותר חושב לא להיות פה כל הזמן"
גלובס
כשחלק מבני הדודים שלו לומדים גמרא ומעדיפים לגור באוהלה של תורה, אורי בנאי לומד גרמנית וחולם על ברלין. כבר כמה שנים שהעיר הפכה לבית השני שלו, ויש בהחלט מצב שבעתיד הלא רחוק הוא ייסע לשם לתקופות ארוכות, ולארץ ישוב על מנת לתחזק את הפרויקטים המפרנסים אותו היטב: המופע שלו עם אבא גברי ועם אחיו בועז "אלה הם בנאי"; ו"ירושלים של בנאי" רק עם אבא; "החברים של קריבו", שמנהל דוד קריבושה; "בוסתן ספרדי" שרץ 19 שנים בהבימה, ועכשיו גם הצגת הילדים החדשה בצוותא "גונבי הנשיקות". לימודי הגרמנית והרצון לחוות את החיים אחרת, הם ...


מעריב
הטרדות, הערות והצל של אבא: אורי בנאי מדבר על החיים במשפחת בנאי
מעריב
אורי בנאי, 48, הוא שחקן וזמר ישראלי, נצר למשפחת בנאי - בנו של גברי בנאי ואחיו של הזמר בעז בנאי. הוא החל את דרכו בעולם המשחק בגיל צעיר, כששיחק כילד בסדרת הטלוויזיה לילדים "רגע עם דודלי" והיה חבר בלהקת צעירי תל אביב. בצה"ל שירת בלהקת פיקוד מרכז. בהמשך למד משחק במכון לי שטרסברג לתיאטרון ולקולנוע בניו יורק. בין היתר, שיחק בסרט "שחור", בסרט הטלוויזיה "חתולות הרעם" ובסדרות "עניין של זמן", "פלורנטין", "ילדות רעות" ו"רביעיית רן". בימים אלה משחק בסדרה "מתים לרגע" (HOT). כמו כן, השתתף בהפקות תיאטרון כגון "בוסתן ...