התחבר דרך פייסבוק
עמוד אומן
דיסקוגרפיה
תמונותניקה


ערך זה עוסק באלה מהמיתולוגיה היוונית. אם התכוונתם לזמרת, ראו ניקה (זמרת). ניקה, אלת הניצחון היוונית.

במיתולוגיה היוונית נִיקֵה (Νίκη, "ניצחון") הייתה אלת הניצחון ובת לוויתם של זאוס, ראש האלים, ושל אתנה, אלת החכמה ותכסיסי המלחמה. היא הייתה יכולה לרוץ ולעוף במהירויות עצומות, אך זולת תכונה זו, היא לא התייחדה ביכולות נוספות. ניקה הייתה בתם של פאלאס וסטיקס, ואחותם של קראטוס, ביה וזלוס. בקרב הרומאים היא נודעה כויקטוריה (Victoria).

באמנות ניקה תוארה כאישה מכונפת, העוטה לגופה גלימה מתנפנפת ומחזיקה בידיה מטה, בקבוקון או כד, ולעתים אף כלי נגינה, דוגמת חליל או לירה. על פי רוב, היא יוצגה כדמות זעירה הניצבת על כף ידו של אל אחר, מציצה מבין בגדיו וגלימותיו או מעופפת ממעל לו, סמל לניצחון ולתקווה.

ייצוגה האמנותי הידוע ביותר הוא הפסל ההלניסטי "ניקה מסמותרקיה" (Νίκη της Σαμοθράκης) , שבו מתוארת האלה כדמות מכונפת הניצבת מול הרוח. כיום, הפסל נמצא במוזיאון הלובר בפריז, והוא נחשב לאחד מאוצרות האמנות הגדולים של המוזיאון, אף על פי שידיו וראשו אבדו במרוצת השנים.

נייקי, חברת ביגוד הספורט הידועה, שאלה את שמה משמה של האלה ניקה.שירים
מ
ע

הופעות קרובות של ניקה
תאריך מקום
06.02.12 האוזן בר
22.03.12 היכל התרבות מודיעין מכבים רעות
03.02.12 מועדון בארבי
04.02.12 מועדון ביט - beat
11.02.12 זאפה ירושלים
08.02.12 מועדון ברקה
28.02.12 מועדון לבונטין 7
03.05.12 עשן הזמן
07.05.12 מועדון בארבי
30.04.12 מועדון הצוללת הצהובה

This RSS feed URL is deprecated, please update. New URLs can be found in the footers at https://news.google.com/news

ynet ידיעות אחרונות
ניקה את נשקו ופלט כדור - ובן 23 נהרג
ynet ידיעות אחרונות
טרגדיה בקדומים: עמית פופוביץ וחברו ניקו בבית את נשקם. החבר פלט כדור ופגע בפלג גופו העליון של פופוביץ'. מותו נקבע במקום. אלישע בן קימוןפורסם: 12.04.17 , 23:15. עמית פופוביץ שנהרג מפליטת כדור. ניקיון הנשק הסתיים בפליטת כדור ובמוות טרגי: במהלך ניקיון נשק בבית ביישוב קדומים שבשומרון, צעיר פלט אמש (ד') כדור שפגע ישירות בחברו עמית פופוביץ, בן 23. פופוביץ נפצע אנושות, וזמן קצר לאחר מכן נקבע מותו. טרם פורסם מועד ההלוויה. כוחות משטרה ומד"א הוזעקו לאותו הבית, לאחר קבלת דיווח על אירוע ירי בקדומים. מהחקירה עלה כי ...

ועוד »

ערוץ 7
ניקה את סניף הדואר, וגם את החבילות
ערוץ 7
עובד ניקיון בסניף של "דואר ישראל" ברחובות נתפס על ידי קצין הביטחון של הסניף עם שק מלא בדברי דואר. שוטרים שנקראו אל המקום עיכבו לחקירה את החשוד, גבר בן 55, תושב העיר רחובות. בחיפוש שערכו השוטרים בבית החשוד נתפסו אלפי פריטי דואר שנגנבו, על פי החשד, במשך שנה. המנקה החשוד בגניבת הפריטים התכוון למכור אותם. השוטרים החזירו את המוצרים ל''דואר ישראל'' לצורך פיזורם ללקוחות הממתינים להם. בסיום החקירה שוחרר החשוד למעצר בית של חמישה ימים, והחקירה בעניינו נמשכת. by Taboola by Taboola · Sponsored Links Sponsored Links ...

ועוד »