התחבר דרך פייסבוק
עמוד אומן
דיסקוגרפיה
תמונותניקה


ערך זה עוסק באלה מהמיתולוגיה היוונית. אם התכוונתם לזמרת, ראו ניקה (זמרת). ניקה, אלת הניצחון היוונית.

במיתולוגיה היוונית נִיקֵה (Νίκη, "ניצחון") הייתה אלת הניצחון ובת לוויתם של זאוס, ראש האלים, ושל אתנה, אלת החכמה ותכסיסי המלחמה. היא הייתה יכולה לרוץ ולעוף במהירויות עצומות, אך זולת תכונה זו, היא לא התייחדה ביכולות נוספות. ניקה הייתה בתם של פאלאס וסטיקס, ואחותם של קראטוס, ביה וזלוס. בקרב הרומאים היא נודעה כויקטוריה (Victoria).

באמנות ניקה תוארה כאישה מכונפת, העוטה לגופה גלימה מתנפנפת ומחזיקה בידיה מטה, בקבוקון או כד, ולעתים אף כלי נגינה, דוגמת חליל או לירה. על פי רוב, היא יוצגה כדמות זעירה הניצבת על כף ידו של אל אחר, מציצה מבין בגדיו וגלימותיו או מעופפת ממעל לו, סמל לניצחון ולתקווה.

ייצוגה האמנותי הידוע ביותר הוא הפסל ההלניסטי "ניקה מסמותרקיה" (Νίκη της Σαμοθράκης) , שבו מתוארת האלה כדמות מכונפת הניצבת מול הרוח. כיום, הפסל נמצא במוזיאון הלובר בפריז, והוא נחשב לאחד מאוצרות האמנות הגדולים של המוזיאון, אף על פי שידיו וראשו אבדו במרוצת השנים.

נייקי, חברת ביגוד הספורט הידועה, שאלה את שמה משמה של האלה ניקה.שירים
מ
ע

הופעות קרובות של ניקה
תאריך מקום
06.02.12 האוזן בר
22.03.12 היכל התרבות מודיעין מכבים רעות
03.02.12 מועדון בארבי
04.02.12 מועדון ביט - beat
11.02.12 זאפה ירושלים
08.02.12 מועדון ברקה
28.02.12 מועדון לבונטין 7
03.05.12 עשן הזמן
07.05.12 מועדון בארבי
30.04.12 מועדון הצוללת הצהובה

This RSS feed URL is deprecated, please update. New URLs can be found in the footers at https://news.google.com/news

כיכר השבת
כך בלש "ניקה" דירה בבני ברק מכסף ותכשיטים
כיכר השבת
בלש משטרתי מואשם היום (רביעי) כי לפני כחצי שנה, לאחר שביצע חיפוש בדירת מגורים בבני ברק, גנב מתוכה כסף ותכשיטים. בכתב האישום מתואר, כי בשעות הצהריים של אחד מימי חודש יולי האחרון, הגיע הבלש ארתור עקיבאייב (35, פתח תקווה) עם צוותו לביתו של ה.י, תושב בני ברק, על מנת לבצע חיפוש בדירה מכוח צו חיפוש. במהלך החיפוש הוא איתר במקום מעטפה השייכת למתלונן ובה כ-7,500 שקלים במזומן. הדייר נשאל למקור הכסף, ולאחר שענה הושבה לו מעטפת הכסף עד לתום החיפוש. בהמשך, איתר הצוות בארון חדר השינה קופסה ובה שקית תכשיטי זהב, הכוללת ...

ועוד »

ערוץ 7
ניקה את סניף הדואר, וגם את החבילות
ערוץ 7
עובד ניקיון בסניף של "דואר ישראל" ברחובות נתפס על ידי קצין הביטחון של הסניף עם שק מלא בדברי דואר. שוטרים שנקראו אל המקום עיכבו לחקירה את החשוד, גבר בן 55, תושב העיר רחובות. בחיפוש שערכו השוטרים בבית החשוד נתפסו אלפי פריטי דואר שנגנבו, על פי החשד, במשך שנה. המנקה החשוד בגניבת הפריטים התכוון למכור אותם. השוטרים החזירו את המוצרים ל''דואר ישראל'' לצורך פיזורם ללקוחות הממתינים להם. בסיום החקירה שוחרר החשוד למעצר בית של חמישה ימים, והחקירה בעניינו נמשכת. Sponsored Links Sponsored Links · Promoted Links ...

ועוד »