התחבר דרך פייסבוק
עמוד אומן
דיסקוגרפיה
תמונותנאוה ברוכין


נאוה ברוכין (כיום נאוה בר-ברג'ס; נולדה ב-1953 בחדרה), היא זמרת ישראלית הזכורה בעיקר מחברותה בהרכב הנשמות הטהורות.

ברוכין שירתה בצוותי הווי הנח"ל והצנחנים. בשנת 1973 הצטרפה לנשמות הטהורות והייתה חברה בהרכב המקורי של הלהקה. ב-1974, לאחר סיום ההקלטות, אך טרם סיום הפצתו של אלבום הבכורה של הלהקה, היא עזבה אותה ופתחה בקריירה עצמאית. באותה שנה הקליטה את השיר "איך שנים עברו" לסרטו של ג'ורג' עובדיה "שרית".

ברוכין הקליטה שירים נוספים, ששניים מהם נכנסו למצעד הפזמונים העברי השנתי בשנים 1976 ו-1977. השיר שזיכה אותה במקום בין עשרים השירים האהודים בשנת 1976 היה "שיר הבוקר" (למילותיה של המשוררת אלישבע וללחנו של שייקה פייקוב), שזכה גם בפסטיבל הזמר הבינלאומי של צ'ילה. ב-1977 השתתפה ברוכין בפסטיבל הזמר והפזמון עם השיר "ואולי במקום אחר".

ב-1978 השתתפה בשנית בפסטיבל הזמר והפזמון עם השיר "ביקשתי", איתו הגיעה למקום העשירי. באותן שנים השתתפה גם בקולות רקע בתקליטיהם של כמה זמרים, בהם צביקה פיק, גלי עטרי, אושיק לוי ורמי פורטיס.

בשנות ה-80 עזבה את ישראל ונישאה בשנית למוזיקאי קן ברג'ס (כיום: אברהם בר), עימו התגוררה בבריטניה. ב-1995 הוציאה את אלבום הבכורה שלה "נאוה ברוכין", בעיבודו של ברג'ס, לאחר שהשניים שבו לישראל. האלבום, שלא הצליח, כלל את השירים "איפה אתה?", "מזל דלי", "עידן הענבים" ו"איש מלאך", שכתב לה יואב גינאי לזכר השחקן והאמן עופר ניר. לאחר יציאת אלבום זה חזרה בתשובה. בשנת 2007 הקליטה אלבום שני בשם "Hold On To The Dream", שרוב שיריו באנגלית והם עוסקים בבורא עולם. האלבום זכה להצלחה בקרב נשים דתיות, ובפרט הסינגל הראשון ממנו, "כי לאן שתפני", אשר נכלל בגרסה עברית ואנגלית. מתגוררת בסביון ומסייעת לקריירה המוזיקלית של בעלה. לזוג בת בשם קרולין.שירים
א
ב
מ
ע
ש