התחבר דרך פייסבוק
עמוד אומן
דיסקוגרפיה
תמונותאולטראס


אולטראס הוא כינוי לחבורות מאורגנות של אוהדי קבוצות ספורט אדוקים.

לאולטראס יש מאפיינים אחדים ובהם: עידוד בלתי פוסק של קבוצתם בזמן משחק תוך שימוש באמצעי עידוד כגון דגלים ושלטים לשם הגברת ההשפעה, אי-ציות לרשויות הספורט ופעילות חשאית על מנת לחמוק מהן, הטלת מורא על יריבים בזמן משחק. אוהדי אולטראס נוהגים לחבר שירים שמטרתם לדרבן את קבוצתם בזמן המשחק באמצעות שירה במקביל של אוהדים רבים. לשירים אלו יש מנגינה קליטה עם שורות החוזרות על עצמן.

לעתים קרובות משתמשים אוהדי אולטראס באמצעי פירוטכניקה על מנת להלהיב את הקהל, ובחלק מהמקרים פעילות זו זוכה לסיקור תקשורתי.

היריבות בין קבוצות אולטראס שונות עשויה להיות מושפעת בין השאר ממתחים גזעיים, אידאולוגיות פוליטיות, ומשחקי דרבי בין שתי קבוצות מאותה עיר.

ערך זה הוא קצרמר בנושא ספורט ומשחקים. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.

שירים
א
ב
ט
י
ל
מ
ר


This RSS feed URL is deprecated, please update. New URLs can be found in the footers at https://news.google.com/news

מעריב
"לה פמיליה" ו"אולטראס הפועל" באמת נרגעו?
מעריב
היריבות בין אוהדי בית"ר ירושלים והפועל תל אביב היא לא דבר שכיח אך בדיוק שנה אחורה, הגיע העימות הבלתי נגמר הזה לרגע השיא. זה קרה בשכונת פלורנטין. קרוב למחסן ציוד של "אולטראס הפועל" נתקלו האדומים במארב של אוהדי בית"ר, לאחר שחזרו בכלל ממשחק בכפר סבא. האוהד המוכר יורי סלדצקי הוכה קשות עם פטיש בראשו ומאז עבר לא מעט טיפולים וניתוחים לאחר שיצא ממצב קשה בבית החולים. חשבתם שזה מה שימגר את האלימות? האירוע המצער והמחונן הביא דווקא לרגיעה גדולה בשני הקהלים אבל גם זה אחרי התערבות משטרתית. בדרך לקו האדום: הפועל ת"א ...


וואלה!
ארגון האוהדים "אולטראס סכנין": "נמשיך להחרים את משחקי הקבוצה"
וואלה!
המתיחות בין הנהלת בני סכנין לארגון האוהדים "אולטראס סכנין" נמשכת. חברי הארגון החרימו את משחק הבית הקודם נגד מ.ס אשדוד אחרי שכמה חברים הורחקו על ידי המשטרה וב"אולטראס" משוכנעים שההנהלה הגישה נגדם תלונות שהובילה לכך. בהודעה של הארגון נכתב: "החלטה קשה מאוד התקבלה לאחר פגישה בין חברי הארגון . כזכור בשבוע שעבר הנהלת הקבוצה הגישה תלונות למשטרה נגד אוהדים כשלטענת ההנהלה מפרים את הסדר. זו טענה חסרת כל שחר, כל מה שאוהדים אלו עשו זה מחאה לגיטימית לחלוטין וזכות כל אוהד למחות כל עוד זה לא עובר את גבול הטעם הטוב ...