התחבר דרך פייסבוק
עמוד אומן
דיסקוגרפיה
תמונותאוהד


ערך זה עוסק ביישוב בישראל. אם התכוונתם למשמעות אחרת, ראו אוהד (פירושונים).

אוהד הוא מושב בחבל אשכול, במערב הנגב הצפוני, כ-35 ק"מ דרומית מערבית לאופקים. המושב משתייך לתנועת המושבים. ביישוב גרות כ-100 משפחות.

המושב נקרא על שם דמותו התנ"כית של אוהד, בנו של שמעון, שבתחום נחלתו הקדומה מצוי היישוב.

המושב הוקם ב-1966, אך לאחר מלחמת ששת הימים הוחלט להקפיא את איכלוסו. האיכלוס חודש ב-1969. תוך כדי העלייה לקרקע התקיימו עבודות פיתוח כבישים והצבת תאורת רחוב ונבנו מוסדות ציבור. 15 משפחות ראשונות מבני מושבי הדרום התיישבו דרך סוכנות תנועת המושבים, ועד שנת 1974 הצטרפו למושב כ-30 משפחות.

מושב אוהד הוא מושב עובדים חקלאי חילוני. במושב 50 משקים המבוססים בעיקר על גידולי מטעים, ירקות ופרחים.

במרכז המושב מצויים מוסדות ציבור כגון בית עם, מזכירות, חדרי ישיבות, מועדון נוער, גן ילדים, בית כנסת, מקווה טהרה, גן שעשועים ומתקני ספורט ומשחקים.

ילדי המושב לומדים בגני ילדים הממוקמים ביישוב, בכיתות היסוד מתקיימים הלימודים בבית הספר היסודי יובלי הבשור, ובגיל התיכון הם לומדים בתיכון נופי הבשור.שירים
א
ה
כ
נ
ע
ש

הופעות קרובות של אוהד
תאריך מקום
03.02.12 תיאטרון גשר
10.02.12 תיאטרון גשר
09.02.12 זאפה ירושלים
05.02.12 האוזן בר
17.02.12 ברלה מיוזיק קלאב
31.01.12 קפה ביאליק
02.03.12 מועדון הרדינג 3


One
השוטר שנרצח: אוהד ריאל שקרא לבנו ראמוס - One
One
למעלה מאלף איש ליוו את רס"מ סתאוי ז"ל, שנרצח הבוקר בפיגוע בירושלים. היה אוהד מושבע של הבלאנקוס וקרא לבנו על שם הבלם של אלופת אירופה.

ועוד »

עכבר העיר
אוהד נהרין פורש מהניהול האמנותי של להקת בת שבע - חדשות במה - עכבר העיר
עכבר העיר
אחרי 27 שנה בתפקיד, אוהד נהרין מעביר את הניהול האמנותי של בת שבע לגילי נבות, אך ימשיך לשמש ככוריאוגרף הבית של להקת המחול - להמשך קריאה כנסו לאתר עכבר העיר.
אוהד נהרין יפרוש מהניהול האמנותי של "בת שבע" בעוד שנה - מחול - הארץהארץ
ynet אוהד נהרין יפרוש מניהול להקת בת-שבע - תרבות ובידורynet ידיעות אחרונות
טלטלה: אוהד נהרין פורש מהניהול האמנותי של להקת בת שבעוואלה!
כלכליסט
כל 6 הכתבות החדשות »

הבמה
אוהד נהרין - מחולל במילים
הבמה
זה הדימוי בצדו האחורי של הדף הפותח, זה שמקבל את פני הקורא, לבן, חלק ונקי, לכאורה נטול תפקיד, זולת הפרדה בין הכריכה לבין התוך, שעוצר את העלעול הראשוני בספר שאספתי מהמדף בחנות הספרים. צללית של גבר וילדה, רכובים על מטאטא כשברקע ענני נוצה וקרניים אחרונות של שמש שצורבות את הצילום. זהו צילום ביתי, שונה מאד מזה המוקפד שעל הכריכה ובו נראית רקדנית להקת בת שבע, עדי זלטין, לבושה בבגד גוף בצבע קרם שמכסה גם את כפות ידיה, נשענת על לוח שחור ומשרטטת בגיר לבן את קווי המתאר של ראשה וכתפיה. את הרגליים מכסים גרביונים ...