התחבר דרך פייסבוק
עמוד אומן
דיסקוגרפיה
תמונותליאור פרחי


ליאור פרחי (נולד ב-19 בדצמבר 1970) הוא זמר ישראלי השר בסגנון מוזיקה מזרחית ולעיתים גם דאנס

ליאור פרחי נולד ברעננה, בן זקונים אחרי חמישה אחים. הוא החל לשיר בגיל 16. בהצגת סיום השנה בבית הספר שר את "כל הכבוד" של יהורם גאון. את הקריירה שלו כזמר מקצועי החל כשהיה בן 23 עם האלבום כמו אבן שותקת. פרחי, תגליתו ובן טיפוחיו של היוצר מיקי מדר, עבד במקביל בבית אבות "משען" ברעננה והיה ההשקעה הגדולה של "האחים ראובני", חברת ההפקות הוותיקה ביותר בתחום הזמר המזרחי. למרות שפרחי אינו מנגן ואינו קורא תווים הוא נחשב למלחין מוכשר. תחת ידיו יצאו להיטים כמו "כתבתי לך מכתב", "רומאו ויוליה" ולהיטה של שרית חדד "ים של אהבה". לזהבה בן כתב את "תגיד לי מותק", לפיני חדד את "חוזר הביתה" וליוסי אזולאי כתב את "אני אקטוף לך את הירח". את שירו הראשון "רומאו ויוליה", שיצא באלבומו השני "שירת הלב", כתב פרחי כשהיה בן 17.

ליאור פרחי ביצע גם מספר דואטים עם אושיות מחוץ לזמר המזרחי. הוא שר עם יפה ירקוני את "במשעולי הזמר" ועם שלמה גרוניך שר את "ירושלים – מכל הסיבות שבעולם". רף המכירות של פרחי עלה בהתמדה עם כל אלבום שהוציא. למרות גילו הצעיר, הספיק פרחי להופיע בסינרמה, דבר שאינו מקובל בזמר המזרחי. פרחי מרגיש שאת מטרתו השיג: "רציתי להוכיח שגם מוזיקה מזרחית ניתן להעלות מעל במות גדולות כמו הסינרמה ולא להשאיר אותה רק למועדונים".

אחרי שירת הלב, שיצא בשנת 1997, והאלבום "בהופעה", שיצא בשנת 1998 וכלל להיטים גדולים מתוך הופעותיו של פרחי, אח"כ הוציא פרחי בשנת 1999 את "את כל חיי" שהגיע למעמד אלבום זהב ובשנת 2001 את גבר משתגע שכלל את הדואט שלו עם משה דץ. בשנתיים שאחרי גבר משתגע עבר פרחי תהפוכות אישיות, התגרש מאשתו ואם בנו והסתבך עם מס הכנסה. עם צאת אלבומו מת עלייך בשנת 2003 הודה שהעשייה סביב האלבום סייעה לו להתגבר על משבריו, ושהשיר "אין עוד אהבה כזאת בעולם" מן האלבום מוקדש לאשתו, אליה ביקש לחזור. שנה אח"כ הוציא את הדיסק "סיגליות" שנקרא אלבום חפלה. בו שר שירים שונים ומוכרים שלו כמו "תיזהר ממנה" שהופיע באלבום זה.

לאחר מכן, בשנת 2008 הוציא פרחי את "חשמל באוויר". באלבום זה כלולה גרסה מחודשת של "תיזהר ממנה" עם סאבלימינל. האלבום הגיע למעמד זהב. בשנת 2010 הוציא את האלבום "מתנה" שכלל את הלהיטים "שני כוכבים" "ילד רע" "כמו ילדה" עם חיים משה. האלבום קיבל מעמד פלטינה וזכה להצלחה. בשנת 2010 יצא השיר "שני כוכבים" שנכתב בידי "ענת ברזילי" והולחן בידי "עופר לב".

This RSS feed URL is deprecated, please update. New URLs can be found in the footers at https://news.google.com/news

וואלה!
טעון קיפוח 71: ההשתכנזות של ליאור פרחי
וואלה!
ליאור פרחי משחרר גרסאות כיסוי ללהיטים אשכנזיים והופך לאשכנזי בעצמו, חזי פרץ רוצה שאמו תחבק אותו וניסים קדוש ויוסי בן עמי פשוט גרועים. הטור הים-תיכוני של רועי בהריר פרל. תגיות: ליאור פרחי · חזי פרץ. רועי בהריר פרל יום שישי, 22 בינואר 2016, 00:00. שתף; תגובות; שמור. נַגֵּן וידאו. נַגֵּן. השתק. 0:00. /. 0:00. נטען: 0%. התקדמות: 0%. סוג Streamשידור חי. 0:00. קצב ניגון. 1x. פרקים. פרקים. תיאורים. תיאורים כבויים, נבחר/ו. כתוביות. כתוביות כבויות, נבחר/ו. רצועת שמע. מסך מלא. This is a modal window. תחילת חלון ...


ynet ידיעות אחרונות
התביעה נדחתה: ליאור פרחי דרש פיצויים - וישלם לפרויקט של רביבו
ynet ידיעות אחרונות
אחרי שדרש פיצויים בסך מיליון וחצי שקלים על חלקו בהקמת המיזם המוזיקלי "הפרויקט של רביבו", נדחתה תביעתו של הזמר ליאור פרחי נגד מייסד הפרויקט רביב בן מנחם. בית המשפט קבע כי פרחי ייאלץ לשלם לחברי ההרכב 20 אלף שקלים בגין הוצאות משפט. Seems something is blocking Adobe Flash from running. 00:00. X. "כמו שיכור", הפרויקט של רביבו. by Taboola by Taboola · Sponsored Links Sponsored Links · Promoted Links Promoted Links . "מירי רגב הראתה את הפרצוף האמיתי שלה". Undo. The Weekly Brief | Mack Weldon · Here's Why Guys ...
ללהקת הפרויקט של רביבו!מעריב

כל 2 הכתבות החדשות »