התחבר דרך פייסבוק
עמוד אומן
דיסקוגרפיה
תמונותכח המחץ


כח המחץ (אנגלית: G.I. Joe: A Real American Hero או Action Force) הינו זיכיון סדרות אנימציה פופולארי (ולאחר מכן גם סדרת חוברות קומיקס וסרט אנימציה) המתארות מלחמה ממושכת בין יחידת עילית של לוחמי קומנדו מארצות הברית וברית נאט"ו בשם "כוח המחץ" לארגון טרור בינלאומי בשם "קוברה" אשר מנסה באופן עקבי להשתלט על העולם. במקביל להצלחת הסדרה, בין השנים 1982 - 1994 הפיקה יצרנית הצעצועים האמריקנית הסברו קו צעצועים נרחב אשר התבסס על עלילת הסדרה והכיל מעל 500 דמויות שונות של בובות פעולה ו-250 כלי רכב שונים ואביזרים נלווים. קו צעצועים זה חזר לשווקים בשנת 1997 וזוכה להצלחה רבה גם כיום.

הזיכיון מבוסס על קו הצעצועים המצליח ג'י.איי.ג'ו אשר נוצר על ידי יצרנית הצעצועים הסברו (Hasbro).

השם המקורי והפטריוטי של הסדרה ושל קו הצעצועים G.I. Joe: A Real American Hero (ג'י.איי ג'ו: גיבור אמריקאי אמיתי) עבר התאמה לקהל האירופאי והלוגואים בסדרה ובקו הצעצועים שונו ל-Action Force (כח המחץ) על מנת שקו הצעצועים יהיה יתפס יותר כבינלאומי.

בישראל הסדרה והמיני סדרות דובבו לעברית ושודרו במקור בערוץ הראשון בסוף שנות ה-80 של המאה ה-20. על אף הצלחת הסדרה המקורית בישראל ועל אף שנוצרו מספר רב של סרטי אנימציה וגרסאות מחודשות לסדרה, בישראל שודרה רק הגרסה המקורית מ-1985.שירים
ר


This RSS feed URL is deprecated, please update. New URLs can be found in the footers at https://news.google.com/news