התחבר דרך פייסבוק
עמוד אומן
דיסקוגרפיה
תמונותאדם


ערך זה עוסק באדם, תת-מין במין אדם נבון. אם התכוונתם למשמעות אחרת, ראו אדם (פירושונים).

אדם או אדם מודרני הוא מין או תת-מין של יונקים השייך למשפחת ההומינידים, והיחיד מהסוג Homo ששרד עד ימינו; לפי חלוקה אחת הוא שייך לתת-המין אדם נבון מודרני (Homo sapiens sapiens), ולפי חלוקה אחרת הוא מהווה מין הקרוי אדם נבון (Homo sapiens). חלוקות אלה והפופולריות שלהן מושפעות בעיקר מממצאים על הקשר בין האדם המודרני לאדם ניאנדרתלי. האדם נמצא כיום בכל היבשות, והוא חי דרך קבע בכולן למעט אנטארקטיקה. האדם נחשב למין מהנדס סביבה שמשנה את סביבתו ואת אזור מחייתו כך שיתאימו לצרכיו.

את האדם מכנים גם "בן-אדם" או "בן-אנוש", ועל מנת לאפיין את תכונותיו אומרים שיש לו תכונות "אנושיות". המילה אדם משמשת הן לתיאור הטקסון, הן לתיאור פרט בודד של אדם מודרני והן לתיאור התרבות האנושית. בהקשר זה, פרהיסטוריה מציינת את תולדות האדם עד המצאת הכתב והיסטוריה מציינת את תולדותיו מהמצאת הכתב עד ימינו.

נכון לנובמבר 2011 יש בכדור הארץ כשבעה מיליארד בני אדם, כאשר השפות הנפוצות ביותר כשפת אם הן סינית מנדרינית (13.22%), ספרדית (4.88%) ואנגלית (4.68%)[1].
הופעות קרובות של אדם
תאריך מקום
02.02.12 קפה ביאליק
02.03.12 בית אבא חושי
10.03.12 ברלה מיוזיק קלאב
08.03.12 היכל התרבות, יבנה
24.02.12 סינמטק תל אביב
24.02.12 תיאטרון תמונע
27.02.12 היכל אמנויות הבמה הרצליה
29.02.12 צוותא - לתרבות מתקדמת
24.03.12 האנגר 11
30.04.12 המושבה

This RSS feed URL is deprecated, please update. New URLs can be found in the footers at https://news.google.com/news

כיכר השבת
אדם נלכד מתחת לרכבת וחולץ כשהוא פצוע
כיכר השבת
אדם כבן 30 נמצא הערב על מסילת הרכבת בתחנת נהריה, מתחת לגלגלי כלי התחבורה המאסיבי. לאחר מבצע חילוץ מורכב הוא פונה מהמקום כשהוא פצוע בינוני עד קשה (בארץ). אלי רוטמן. |. כ"א בכסלו תשעח 22:25 09.12.17. תגיות: רכבת, נהריה, חילוץ. עדכונים. 4 שעות נתניהו יצא לאירופה ותקף את ה... אירופאים · 4 שעות הברית לנכדו של מרן שר התורה. גלריית ענק · אבנים יודו על רכבים בצפון; השוטרים נמלטו · זירת הנפילה - הטיל מעזה נמצא בארגז החול של גן הילדים · הטיל מעזה נמצא בארגז החול של גן הילדים · הקצין ניתק את הגנרטור למפגיני השמאל ...


מלאבס
משפחת אדם בממלכת התיאטרון
מלאבס
בין ההפקות הבולטות בחנוכה השנה תמצאו את "משפחת קדמוני בממלכת הדינוזאורים". הייחוד: האב ישראל ובנו בן הם המפיקים, הבן אור הוא אחד השחקנים לצד דביר בנדק, חני נחמיאס ועוד. 9.12.17 20:47. מאת: מזל טלבי לוי וטל סרוסי. חג החנוכה בפתח, יחד עם טירוף המופעים לילדים. בין ההפקות הבולטות השנה יש גם את לצד המופעים הגדולים ומחזות הזמר ניתן יהיה למצוא גם את "משפחת קדמוני בממלכת הדינוזאורים", מחזמר שהופק על ידי משפחה פתח תקוואית, משפחת אדם. האב והבן, ישראל ואור אדם, הם המפיקים, ואילו הבן הנוסף, בן אדם, משחק את אחד ...