התחבר דרך פייסבוק
עמוד אומן
דיסקוגרפיה
תמונותאדם


ערך זה עוסק באדם, תת-מין במין אדם נבון. אם התכוונתם למשמעות אחרת, ראו אדם (פירושונים).

אדם או אדם מודרני הוא מין או תת-מין של יונקים השייך למשפחת ההומינידים, והיחיד מהסוג Homo ששרד עד ימינו; לפי חלוקה אחת הוא שייך לתת-המין אדם נבון מודרני (Homo sapiens sapiens), ולפי חלוקה אחרת הוא מהווה מין הקרוי אדם נבון (Homo sapiens). חלוקות אלה והפופולריות שלהן מושפעות בעיקר מממצאים על הקשר בין האדם המודרני לאדם ניאנדרתלי. האדם נמצא כיום בכל היבשות, והוא חי דרך קבע בכולן למעט אנטארקטיקה. האדם נחשב למין מהנדס סביבה שמשנה את סביבתו ואת אזור מחייתו כך שיתאימו לצרכיו.

את האדם מכנים גם "בן-אדם" או "בן-אנוש", ועל מנת לאפיין את תכונותיו אומרים שיש לו תכונות "אנושיות". המילה אדם משמשת הן לתיאור הטקסון, הן לתיאור פרט בודד של אדם מודרני והן לתיאור התרבות האנושית. בהקשר זה, פרהיסטוריה מציינת את תולדות האדם עד המצאת הכתב והיסטוריה מציינת את תולדותיו מהמצאת הכתב עד ימינו.

נכון לנובמבר 2011 יש בכדור הארץ כשבעה מיליארד בני אדם, כאשר השפות הנפוצות ביותר כשפת אם הן סינית מנדרינית (13.22%), ספרדית (4.88%) ואנגלית (4.68%)[1].
הופעות קרובות של אדם
תאריך מקום
02.02.12 קפה ביאליק
02.03.12 בית אבא חושי
10.03.12 ברלה מיוזיק קלאב
08.03.12 היכל התרבות, יבנה
24.02.12 סינמטק תל אביב
24.02.12 תיאטרון תמונע
27.02.12 היכל אמנויות הבמה הרצליה
29.02.12 צוותא - לתרבות מתקדמת
24.03.12 האנגר 11
30.04.12 המושבה


מדוע גם בעידן השפע 20 מיליון בני אדם על סף רעבהארץ
אף שהעולם מלא בעודפי מזון, ל-1.4 מיליון ילדים נשקפת סכנת מוות מיידית כתוצאה ממחסור. בין הסיבות: סכסוכים אלימים, מנהיגים שמונעים מסיוע להגיע לנזקקים ושינויי האקלים. 23.02.2017 09:23. סומיני סנגופטה, ניו יורק טיימס. שמור. 0תגובות שתף בפייסבוק. בן חמש הסובל מרעב בבית חולים במערב תימן, בדצמבר אשתקדHakim/אי־פי. על אף שהעולם מלא בעודפי מזון, 20 מיליון בני אדם נמצאים על סף רעב, בהם 1.4 מיליון ילדים שלהם נשקפת סכנת מוות מיידית. נוכח מספרים כה עגומים, המדינות החזקות בעולם ומנהיגיהן מתמודדים עם שאלה קשה: מדוע ...


נענע 10
ארגון הבריאות העולמי: 322 מיליון בני אדם סובלים מדיכאון
נענע 10
יותר מארבעה אחוזים מאוכלוסיית העולם חיים עם דיכאון, כאשר מבוגרים הם בעלי הסיכוי הגבוה ביותר לפתח תסמונת זו, כך מפרסם היום (חמישי) ארגון הבריאות העולמי. לפי הדוח שפרסם הארגון יותר מ-322 מיליון בני אדם סבלו מסימפטומים דיכאוניים בשנת 2015, עלייה של 18.4 אחוזים בעשור החולף. זאת בין היתר בשל העלייה בתוחלת החיים ברחבי העולם. התופעה נפוצה פי 1.5 בקרב נשים מאשר גברים. לכתבות נוספות בחדשות 10: חיל האוויר יירט מל"ט של חמאס מעל הים התיכון · הודו אישרה: תרכוש מערכת הגנה אווירית מישראל ב-2.5 מיליארד דולר · פרשנות ...

ועוד »

בכל אדם "שנוי במחלוקת" מסתתר גזען קטן (או גדול)הארץ
השאלה היא מה חושב לעצמו אותו אחד שמשתמש בביטוי "שנוי במחלוקת". למשל, כשהוא מתאר את דונלד טראמפ כדמות "שנויה במחלוקת". האם הוא חושב לעצמו מהי בעצם המחלוקת? האם הוא תוהה מהו מיקומו ביחס למחלוקת? האם הוא מבין שהמחלוקת קשורה גם אליו? שתפקידו במציאות הוא לבטא עמדה שתהפוך לחלק ממה שנקרא "שנוי במחלוקת"? (התשובה היא לא. הוא לא חושב על זה. הוא מדקלם משהו ששמע ברדיו. האיש מהחדשות הרי אמר שטראמפ "שנוי במחלוקת". אם האיש מהרדיו אומר, הוא יודע. לא סתם הוא ברדיו. לרדיו מכניסים רק אנשים שיודעים מה הם אומרים. גם לטלוויזיה.