התחבר דרך פייסבוק
עמוד אומן
דיסקוגרפיה
תמונותטל סונדק


טל סונדק (נולד ב-23 ביולי 1976 בהרצליה), הוא זמר ישראלי, שייצג את ישראל באירוויזיון 2001.

בילדותו ניגן סונדק בפסנתר והשתתף כזמר ושחקן בפסטיבלי ילדים, באחד מהם הופיע עם שיר שכתב והלחין בעצמו. בנעוריו השתתף ב"להקת הנוער המוזיקלי בישראל" שהופיעה בסגנון סולפג', ובלהקת הנוער הייצוגית של הרצליה, "צליל". סיים לימודי מוזיקה בקונסרבטוריון.

לאחר שירותו בצה"ל, הופיע במועדון התיאטרון "פאנץ' ליין", לצד עברי לידר, דין דין אביב, יעל דקלבאום ועוד, ככותב שירים ומבצע של "שיר במתנה". באותה תקופה סונדק כתב שירים, שר בפסטיבלים יהודיים שונים, והשתתף במופע "שירים לתמיד" בו עבד לצד המעבדים המוזיקליים אלדד שרים, שלמה גרוניך ודני רובס. כן הופיע כזמר קבוע בתוכנית הטלוויזיה "בטברנה" בערוץ הראשון.

ב-2001 סיים תואר ראשון במדעי ההתנהגות, ובמקביל למד פיתוח קול. בתחרות הקדם-אירוויזיון ב-2001 נבחר סונדק לייצג את ישראל באירוויזיון בקופנהגן, עם שירו "אין דבר", שכתבו שמרית אור ויאיר קלינגר. השיר דורג במקום ה-16 בתחרות.

ב-2002 הופיע במופע משלו, "שירי האהבה שלי", שכלל שירי אהבה ישראליים מכל התקופות, בליווי קלידן. כן השתתף במופע שירי יאיר קלינגר, "דרישת שלום". לאורך השנים הופיע באירועים ופסטיבלים שונים בארץ וברחבי העולם, בין השאר על במות ידועות כגון האולימפיה, pale de congre, pale de sport, קרן היסוד באנגליה ועוד. בתקופה זו סיים גם לימודי ניהול באוניברסיטת תל אביב.

בשנת 2003 החל לעבוד גם כמנהל מוזיקלי ואומנותי של להקות ילדים ונוער ברחבי הארץ. באותה שנה הלחין את השיר "איזה ילד" (מילים: עדית פאנק), שיר שהפך להמנון של "עמותת חיים". העלה מופעים שונים עם להקות הילדים והנוער, ביניהם מופע שכלל 14 שירים שנכתבו על ידי ילדים והולחנו על ידי טל. כן עסק בבימוי טקסים והיה המנהל המוזיקלי של "כישרונטו", תחרות כישרונות צעירים בכפר יונה; בהמשך כתב והלחין את המנון כפר יונה. טל היה גם המנהל המוזיקלי והאמנותי של "פסטירגב" - פסטיבל השירים של תנועת הצופים. ב-2005 הקים בכפר מלל מרכז אמנויות במה בו צוות מדריכים מקצועי עובד עם הילדים לאורך השנה ומעלה מופעים; טל החל לנהל את המרכז מבחינה מוזיקלית ואמנותית.

ב-2005 יצא אלבומו "עף אלייך", בניהולו האמנותי של קלינגר ובהוצאת אן אם סי. בין הכותבים באלבום: לאה שבת, אהוד מנור, עוזי חיטמן, טל שגב ורחל שפירא.

ב-2006 הופיע סונדק בתפקיד הראשי במחזמר "משה - הסיפור האמיתי" מאת אורן הללי, בהפקת תיאטרון חולון. הוא גם השתתף בדיסק של המופע, שיצא באותה שנה. סונדק המשיך לכתוב ולעבד שירים עבור מוסדות ואגודות שונים, בהם הרשות הלאומית למלחמה בסמים ואלכוהול, מרכז הבנייה הישראלי ובתי ספר שונים. ב-2007 החל להעביר סדנת מחזות זמר וסרטים, שכוללת עיבודים קוליים לשירי סרטים ומחזות. כן ניהל מוזיקלית ואמנותית מופעי "שירי יוצרים" (עם שיריהם של אהוד מנור, נעמי שמר, עוזי חיטמן ועוד), להם כתב עיבודים קוליים חדשים.

בשנת 2009 השתתף במופע "פרחים בקנה" (משירי אפי נצר) ברחבי הארץ. הוא פתח סניף נוסף למרכז אמנויות הבמה שבניהולו, במושב צופית. כתב וביים את המופע "איך קוראים לאהבה שלי", בו הכין עיבודים חדשים לשיריו של יהודה פוליקר. כמו כן הוקלט שיר שהלחין בשם "עוד לפני", על פי ספר שירים ישראלי. ב-2010 נפתחו עוד שני סניפים של מרכזי אמנויות הבמה בניהולו - בבית הספר "כצנלסון" שבכפר סירקין ובבית הספר "מתן" שבמושב מתן. ניהל אמנותית ומוזיקלית את המופע "לשיר איתך", הצדעה לגדולי הזמר העברי. כן הקים את חבורת הזמר "פרוטיאה בכפר".

בשנת 2011 כתב והלחין את המנון מועצה אזורית דרום השרון. החל לנהל מוזיקלית את מקהלות הילדים בסדרת מופעים בצוותא, "המילים ואני" - הצדעה ליוצרים ישראלים שכתבו לילדים.

כיום סונדק ממשיך להלחין ולעבד שירים, ולנהל מוזיקלית מספר להקות נוער, מרכזי אמנויות הבמה ומופעים שונים.

סונדק נשוי מ-2004 לטלי, שהייתה זמרת ליווי שלו באירוויזיון, ואב לשלוש בנות (נולדו ב-2006, 2008 ו-2011).שירים
א
ל
ע


This RSS feed URL is deprecated, please update. New URLs can be found in the footers at https://news.google.com/news

הבמה
טל סונדק שר גאבור ארדש: ראוי ומרגש
הבמה
צהרי יום השואה הבינלאומי, צוותא. מעמד ההשקה של "בכל זאת אינני נפרד", אלבומו החדש, השני בלבד, של הזמר טל סונדק הוליד אירוע יוצא דופן ומרגש בצורה בלתי רגילה. האלבום מבוסס על עזבונו של משורר צעיר, גאבור ארדש, נער יהודי בן 13 שנרצח על ידי משתפי פעולה הונגרים ב-1944, זמן קצר לפני שחרור בודפשט על ידי הצבא האדום. הנצחת זכרו במועד הזה בנוכחות האנשים הנדיבים שהביאו לכך שהפרויקט המיוחד הזה יקרום עור וגידים, לא הותירה עין יבשה אחת בין באי צוותא. התגלית המשפחתית תשעה מעשרת השירים באלבום (39:17 דקות) הם של ארדש ...


הבמה
טל סונדק שר גאבור ארדש
הבמה
טל סונדק הזמר והיוצר, עבד במרץ בשנתיים האחרונות על אלבומו החדש "בכל זאת אינני נפרד" המבוסס על שירי המשורר היהודי גאבור ארדש בן ה-13 שנרצח בשואה. סונדק, זמר ויוצר שאף זכה לייצג את ישראל באירוויזיון. לפני כשנתיים, שכל סונדק את אחותו שרון, שנפטרה ביום השואה לאחר שנלחמה שנים רבות במחלת הסרטן. לאחר מותה, יום השואה קיבל משמעות חדשה עבור סונדק והוא החליט להנציח את אחותו בפרויקט על-ידי טקסטים של משורר שנספה בשואה. בעזרת "יד ושם" מצא ספר שירים מצמרר ששמו "בכל זאת אינני נפרד", ספרו של גאבור אֵרדֵש, נער יהודי ...