התחבר דרך פייסבוק
עמוד אומן
דיסקוגרפיה
תמונותחיים אוליאל


חיים אוליאל (נולד ב-1957), הוא זמר ומוזיקאי ישראלי.

אוליאל נולד בעיירת הפיתוח שדרות. את הקריירה המוזיקלית שלו החל בגיל 13 כאשר התחיל לנגן על גיטרה חשמלית. בגיל 15 הקים את להקת ליל השמשות. לאחר השחרור מהצבא הקים את להקת הרוק המאה העשרים ואחת, כאשר שותפיו ללהקה היו אחיו אלי שניגן בתופים וחיים אוחנה שניגן בבס. הרכב זה היווה את הבסיס ללהקת שפתיים שקמה בשלב מאוחר יותר. בלהקת שפתיים היה חיים אוליאל הזמר, וכן השותף לכתיבת להיטי הלהקה. במקביל להיותו חבר בלהקת שפתיים, סייע אוליאל רבות לזמר קובי אוז שהיה אז בראשית דרכו.

בשנת 2000 יצא אלבום הבכורה של אוליאל הנקרא "סנדוק לעג'ב" (בעברית: קופסת הקסמים), כשקובי אוז נטל חלק בניהול האמנותי של האלבום. בשנת 2002 הוציא את השיר "תני לו ללכת", הכלול באלבום הסולו השני שלו. זכה בפרס הצילינדר הנודד לשנת תשס"ד.

בשנת 2003 הקליט את שירו של נתן אלתרמן 'עוד אבוא' עבור שיר הנושא לסרט הקולנוע הכוכבים של שלומי בבימויו של שמי זרחין. השיר, שהולחן והופק מוזיקלית על ידי מלחין הסרט יונתן בר גיורא, מופיע בכותרות הסיום, וכן בגרסה קצרה ומהורהרת יותר בגוף הסרט. בגירסת הדי וי די מצורף גם קליפ בהשתתפות אוליאל ואושרי כהן, כוכב 'הכוכבים של שלומי'.

הציע לאקדמיה ללשון העברית את המילה "צהלולים" ואף הקים מועדון זמר ותרבות מרוקאית תחת שם זה בעיר שדרות.שירים
א
מהארץ
איך הגיע חיים אוליאל ל"אינדינגב" ולמה הוא לא מאמין במוזיקה מזרחית חנפנית
הארץ
הוא החזיר את הכבוד לחינה המרוקאית עם להקתו "שפתיים" ושינה את היחס של הרדיו הישראלי למוזיקה צפון אפריקאית. לקראת הופעתו ב"אינדינגב" מספר חיים אוליאל מה לו ולפסטיבל רוק עצמאי. הינך עוקב בהצלחה אחרי בן שלו. ניתן לראות עדכונים על כתבות חדשות בעמוד הארץ שלי. סגור. שלח התראה על כל כתבה חדשה של בן שלו. אימייל. אנא הזינו כתובת אימייל. שלח. סגור. 13.10.2014 10:00. בן שלו. עקוב באתר. כדי לעקוב אחר כותב אנא התחברו או הירשמו. התראות במייל. חדש! קבלו התראות באתר או במייל על כתבות חדשות של בן שלו. שמור. 0תגובות שתף ...


מוסיקה 24
איך אומרים סנדק במרוקאית
מוסיקה 24
חיים אוליאל פרומו חוזר שוב לשורשים. חיים אוליאל | צילום: עננה הפקות. חיים אוליאל, מקים להקת "שפתיים" משדרות, ומי שנחשב לסנדק המוזיקה המרוקאית, חוזר שוב לשורשים ב"פרויקט שפתיים", ממנו הוא מוציא כעת את השיר "אלאווה", שיר במרוקאית, אותו כתב ועיבד לפי לחן עממי. אוליאל, גיטריסט גדול וזמר נשמה, ש"גידל על ברכיו" לא מעט אמנים, כמו קובי אוז מטיפקס וכנסיית השכל, פנה בעבר למיינסטרים, בשילוב בין מוזיקה מזרחית ומרוקאית לבין רוקנ'רול.

ועוד »

mynet
למרות הכל - הבת של חיים אוליאל רוצה לשיר
mynet
לפני שש שנים הגישה מורן אוליאל מועמדות לבית הספר למוזיקה רימון. "את לא שומעת", אמרו לה כשהתבקשה לשיר צלילים שבקעו מהפסנתר שבחדר, "את לא מצליחה לזהות את הצליל". מי יכול לגעת בשרית חדד? הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק. על הרבה פחות מזה גיטריסטים היו תולים את הגיטרה, זמרים היו נאלמים ומתופפים היו שוברים את המקלות. אבל לא אוליאל. למרות הדלתות שנטרקו בפניה. פעם אחר פעם, היא החליטה, כנגד כל ההמלצות, לצאת למסע ארוך ועקשני. המסע הזה הגיע בשבוע שעבר לתחנה משמעותית בדרך להגשמת החלום שלה: השיר שכתבה, 'מה שזה עושה ...