התחבר דרך פייסבוק
עמוד אומן
דיסקוגרפיה
תמונותחיים אוליאל


חיים אוליאל (נולד ב-1957), הוא זמר ומוזיקאי ישראלי.

אוליאל נולד בעיירת הפיתוח שדרות. את הקריירה המוזיקלית שלו החל בגיל 13 כאשר התחיל לנגן על גיטרה חשמלית. בגיל 15 הקים את להקת ליל השמשות. לאחר השחרור מהצבא הקים את להקת הרוק המאה העשרים ואחת, כאשר שותפיו ללהקה היו אחיו אלי שניגן בתופים וחיים אוחנה שניגן בבס. הרכב זה היווה את הבסיס ללהקת שפתיים שקמה בשלב מאוחר יותר. בלהקת שפתיים היה חיים אוליאל הזמר, וכן השותף לכתיבת להיטי הלהקה. במקביל להיותו חבר בלהקת שפתיים, סייע אוליאל רבות לזמר קובי אוז שהיה אז בראשית דרכו.

בשנת 2000 יצא אלבום הבכורה של אוליאל הנקרא "סנדוק לעג'ב" (בעברית: קופסת הקסמים), כשקובי אוז נטל חלק בניהול האמנותי של האלבום. בשנת 2002 הוציא את השיר "תני לו ללכת", הכלול באלבום הסולו השני שלו. זכה בפרס הצילינדר הנודד לשנת תשס"ד.

בשנת 2003 הקליט את שירו של נתן אלתרמן 'עוד אבוא' עבור שיר הנושא לסרט הקולנוע הכוכבים של שלומי בבימויו של שמי זרחין. השיר, שהולחן והופק מוזיקלית על ידי מלחין הסרט יונתן בר גיורא, מופיע בכותרות הסיום, וכן בגרסה קצרה ומהורהרת יותר בגוף הסרט. בגירסת הדי וי די מצורף גם קליפ בהשתתפות אוליאל ואושרי כהן, כוכב 'הכוכבים של שלומי'.

הציע לאקדמיה ללשון העברית את המילה "צהלולים" ואף הקים מועדון זמר ותרבות מרוקאית תחת שם זה בעיר שדרות.שירים
א
מ


This RSS feed URL is deprecated, please update. New URLs can be found in the footers at https://news.google.com/news

מעריב
קורא שפתיים: חיים אוליאל ולהקתו חוזרים להופעה חד פעמית
מעריב
בדרך לקאמבק היסטורי: להקת שפתיים חוזרת להופעת איחוד חד־פעמית עם מתי כספי ככוכב אורח, שתחתום חגיגית ב־30 בחודש (20:30), בבית אבי חי בירושלים, את פסטיבל "סיפור. עם.", שיוקדש לתרבות ארצות המגרב ויימשך ארבעה ימים. לדברי חיים אוליאל (60), מייסד ומנהיג הלהקה, שהתפרקה לפני כמעט 20 שנה, הוא וחבריו מאז מדברים זה מכבר על הופעה כזאת, אבל הדבר לא הסתייע. עם אוליאל ישובו ויופיעו סמי לזמי, סולן הלהקה; שמעון עמר, הכנר שלה; ואחיו, אלי אוליאל, מתופף שפתיים. את מקומו של נגן גיטרת הבס של הלהקה, חיים אוחנה, ימלא מתי אוליאל ...


הארץ
איך הגיע חיים אוליאל ל"אינדינגב" ולמה הוא לא מאמין במוזיקה מזרחית חנפנית
הארץ
הוא החזיר את הכבוד לחינה המרוקאית עם להקתו "שפתיים" ושינה את היחס של הרדיו הישראלי למוזיקה צפון אפריקאית. לקראת הופעתו ב"אינדינגב" מספר חיים אוליאל מה לו ולפסטיבל רוק עצמאי. הינך עוקב בהצלחה אחרי בן שלו. ניתן לראות עדכונים על כתבות חדשות בעמוד הארץ שלי. סגור. שלח התראה על כל כתבה חדשה של בן שלו. אימייל. אנא הזינו כתובת אימייל. שלח. סגור. 1. רוצים לקרוא את בן שלו ראשונים? הירשמו כאן ותקבלו התראה במייל על כל כתבה חדשה. דוא"ל. שלח. לא כרגע. תודה שנרשמת, אם זו הרשמתך הראשונה, יש לאשר את ההרשמה במייל שנשלח ...