התחבר דרך פייסבוק
עמוד אומן
דיסקוגרפיה
תמונותחיים אביטן


אביטן

חיים אביטן (נולד ב-1953) הוא ראש עיריית חדרה. מכהן בתפקיד משנת 2005.

אביטן נולד בחדרה, בשכונת בית אליעזר, בן למשפחה מרובת ילדים. בילדותו התבלט כשחקן כדורגל בקבוצת הפועל בית אליעזר, שם אומץ על ידי יו"ר הקבוצה שלמה לאופר שגם הכניס אותו לעבודה במשרד התקשורת ולאחר מכן בבזק. את פעילותו הפוליטית החל בעקבות פטרונו לאופר בתנועת מפ"ם, אך זמן קצר לאחר מכן עשה מפנה פוליטי והצטרף, כמו צעירים רבים בשנות השבעים לתנועת הליכוד.

אביטן התגלה כדמות דומיננטית בבזק, התקדם בתפקידיו ואף נבחר כיו"ר ועד העובדים הארצי בחברה. במקביל המשיך בפעילות פוליטית ובשנת 1988 נבחר כחבר מועצת עיריית חדרה מטעם סיעת הליכוד.

אביטן היה חבר מועצה פופולרי ונבחר למקום השני ברשימת הליכוד בשנת 1993, תחת ראש העירייה המכהן עו"ד נחמיה להב. במהלך הקדנציה התגלעה ביניהם מחלוקת ובשיאה פרש אביטן ועמו חבר המועצה יוסי גורדון וחבר למפקד מג"ב היוצא ישראל סדן שהקים רשימה עצמאית לקראת הבחירות המוניציפליות של 1998.

לאחר הבחירות התמנה אביטן כסגנו של סדן, תפקיד בו החזיק ארבע שנים. לקראת הבחירות החליט אביטן להתמודד מול סדן על ראשות העיר, התפטר מתפקידו ושב לליכוד שם נבחר לעמוד בראש הרשימה למועצת העיר.

בחירות 2003 היו צמודות. מדגם הטלוויזיה הכריז על ניצחון לאביטן, שהיה מגובה בסיעות ש"ס, "השכונה שלנו" וסיעת גבעת אולגה, אך בסופו של דבר ניצח סדן ברוב של 43 אחוזים מול 40 אחוזים בלבד לאביטן. בהיעדר משרה בעירייה שב אביטן לתפקיד בכיר בבזק.

אביטן החליט להישאר באופוזיציה לסדן. שנה וחצי לאחר הבחירות נפתחה חקירת משטרה נגד סדן בחשד לשוחד בחירות ובעקבות ההחלטה להגיש נגדו כתב אישום התפטר סדן מראשות העיר. אביטן נבחר תחתיו ברוב של 84 אחוזים והקים קואליציה יציבה.

בשנת 2008 נבחר לכהונה נוספת כראש עיריית חדרה ברוב של 65% מהקולות.שירים
ב
ח
יTheMarker
ראש עיריית חדרה לשעבר חיים אביטן - מועמדו של גלנט ליו"ר הרשות להתחדשות עירונית
TheMarker
שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, הודיע אמש (ג') על כוונתו למנות את חיים אביטן, לשעבר ראש עיריית חדרה, לתפקיד יו"ר הרשות להתחדשות עירונית. את ההחלטה על המינוי קבע השר גלנט בתיאום עם שר האוצר. המינוי כפוף לאישור ועדת המינויים בנציבות שירות המדינה ואישור הממשלה. חיים אביטן, בן 64, נולד למשפחה מרובת ילדים בשכונת בית אליעזר בחדרה. את חייו הציבוריים החל כפעיל ליכוד וכיו"ר ועד עובדי בזק. במהלך השנים 2013-2005 כיהן כראש עיריית חדרה. ביוני 2013 נעצר אביטן בחשד לעבירות שוחד ונפתחה נגדו חקירה. ביולי 2015 החליטה ...
חיים אביטן ימונה לראש הרשות להתחדשות עירוניתכלכליסט

כל 3 הכתבות החדשות »

גלובס
נסגר תיק השוחד נגד חיים אביטן, ראש עיריית חדרה לשעבר
גלובס
פרקליטות מחוז חיפה הודיעה היום (ג') כי החליטה לסגור את התיק נגד חיים אביטן, ראש עיריית חדרה לשעבר, שנחשד בקבלת שוחד מקבלנים. העילה לסגירת תיק החקירה נגד אביטן לפי הפרקליטות היא חוסר ראיות מספיקות להעמדתו לדין. קיראו עוד ב"גלובס". שוק הדיור: מדוע מדדי הלמ"ס הראשוניים לא מייצגים דבר? לאומי: לא יהיה שינוי משמעותי במגמת מחירי הדיור · מתי בפעם האחרונה שאלתם מה השעה בכבד שלכם? ברצלונה מאחורייך: הגיע הזמן שתכירו את מלאגה. עם זאת, עדיין לא התקבלו החלטות נגד מעורבים נוספים בפרשה, ובהם אחיו של אביטן, אלי ...
נסגר תיק החקירה נגד ראש עיריית חדרה לשעבר חיים אביטןכיכר השבת

כל 8 הכתבות החדשות »

ערוץ הספורט
חיים שאבו התפטר מכפר שלם, בלדוט שוחרר, תימור אביטן בדרך החוצה
ערוץ הספורט
פרסום ראשון: מיד בסיום התיקו מול בקעת הירדן הודיע חיים שאבו כי הוא מתפטר מהקבוצה. הקשר אסי בלדוט עזב לטובת בני יהודה. גם תימור אביטן ושחקנים בכירים בדרך החוצה. שחקנים נוספים ידרשו לקצץ משמעותית בשכר אווירת נכאים בהפועל כפר שלם לאחר התיקו הביתי 0:0 מול הפועל בקעת הירדן שבעקבותיו הקבוצה איבדה לחלוטין כל סיכוי להילחם על המקום הראשון. מיד בסיום המשחק הודיע המאמן חיים שאבו כי הוא מתפטר מהקבוצה. שאבו למעשה לקח את האחריות על הכישלון הגדול ביותר של העונה. האחרון, שהגיע בקיץ כמאמן היקר בתולדות המועדון וקיבל את ...

ועוד »