התחבר דרך פייסבוק
עמוד אומן
דיסקוגרפיה
תמונות



חיים אביטן


אביטן

חיים אביטן (נולד ב-1953) הוא ראש עיריית חדרה. מכהן בתפקיד משנת 2005.

אביטן נולד בחדרה, בשכונת בית אליעזר, בן למשפחה מרובת ילדים. בילדותו התבלט כשחקן כדורגל בקבוצת הפועל בית אליעזר, שם אומץ על ידי יו"ר הקבוצה שלמה לאופר שגם הכניס אותו לעבודה במשרד התקשורת ולאחר מכן בבזק. את פעילותו הפוליטית החל בעקבות פטרונו לאופר בתנועת מפ"ם, אך זמן קצר לאחר מכן עשה מפנה פוליטי והצטרף, כמו צעירים רבים בשנות השבעים לתנועת הליכוד.

אביטן התגלה כדמות דומיננטית בבזק, התקדם בתפקידיו ואף נבחר כיו"ר ועד העובדים הארצי בחברה. במקביל המשיך בפעילות פוליטית ובשנת 1988 נבחר כחבר מועצת עיריית חדרה מטעם סיעת הליכוד.

אביטן היה חבר מועצה פופולרי ונבחר למקום השני ברשימת הליכוד בשנת 1993, תחת ראש העירייה המכהן עו"ד נחמיה להב. במהלך הקדנציה התגלעה ביניהם מחלוקת ובשיאה פרש אביטן ועמו חבר המועצה יוסי גורדון וחבר למפקד מג"ב היוצא ישראל סדן שהקים רשימה עצמאית לקראת הבחירות המוניציפליות של 1998.

לאחר הבחירות התמנה אביטן כסגנו של סדן, תפקיד בו החזיק ארבע שנים. לקראת הבחירות החליט אביטן להתמודד מול סדן על ראשות העיר, התפטר מתפקידו ושב לליכוד שם נבחר לעמוד בראש הרשימה למועצת העיר.

בחירות 2003 היו צמודות. מדגם הטלוויזיה הכריז על ניצחון לאביטן, שהיה מגובה בסיעות ש"ס, "השכונה שלנו" וסיעת גבעת אולגה, אך בסופו של דבר ניצח סדן ברוב של 43 אחוזים מול 40 אחוזים בלבד לאביטן. בהיעדר משרה בעירייה שב אביטן לתפקיד בכיר בבזק.

אביטן החליט להישאר באופוזיציה לסדן. שנה וחצי לאחר הבחירות נפתחה חקירת משטרה נגד סדן בחשד לשוחד בחירות ובעקבות ההחלטה להגיש נגדו כתב אישום התפטר סדן מראשות העיר. אביטן נבחר תחתיו ברוב של 84 אחוזים והקים קואליציה יציבה.

בשנת 2008 נבחר לכהונה נוספת כראש עיריית חדרה ברוב של 65% מהקולות.



שירים
ב
ח
י







mynet
חיים אביטן: "אין כפרה לעוול שנגרם לי"
mynet
"ראיתי את כל מפעל חיי קורס... אבל די, זה נגמר, אני לא מתעסק יותר בעבר. כעסתי מספיק, כאבתי מספיק, בכיתי מספיק, כעת הגיע הזמן לחשוב ולהסתכל קדימה". חודשיים לאחר שנסגר תיק החקירה נגדו, חיים אביטן עורך חשבון נפש ורק מקווה "שאלוהים יסלח למי שגרם לי את העוול הנורא הזה". העירייה: "כדאי למר אביטן להביט בראי". מירית גולן. פורסם: 17.09.15, 13:37. שתפו בטוויטר · שתפו בפייסבוק · שתף. לפני כחודשיים הודיעה פרקליטות מחוז חיפה על החלטתה לסגור את התיק נגד חיים אביטן. כזכור, בחודש יוני 2013 נעצר אביטן, עם בכירים נוספים ...


גלובס
נסגר תיק השוחד נגד חיים אביטן, ראש עיריית חדרה לשעבר
גלובס
פרקליטות מחוז חיפה הודיעה היום (ג') כי החליטה לסגור את התיק נגד חיים אביטן, ראש עיריית חדרה לשעבר, שנחשד בקבלת שוחד מקבלנים. העילה לסגירת תיק החקירה נגד אביטן לפי הפרקליטות היא חוסר ראיות מספיקות להעמדתו לדין. קיראו עוד ב"גלובס". כך מעלימים ומבריחים נכסים מהנושים במסגרת הליך פירוק · המסחר בת"א ייפתח על רקע המשבר בקואליציה; בזן תרכז עניין · פגישה לילית בניסיון לפתור המשבר בין נתניהו לכחלון · הדרך לחברה צומחת: ההטבות שמדרבנות את העובדים. עם זאת, עדיין לא התקבלו החלטות נגד מעורבים נוספים בפרשה, ובהם אחיו ...

ועוד »

ערוץ הספורט
חיים שאבו התפטר מכפר שלם, בלדוט שוחרר, תימור אביטן בדרך החוצה
ערוץ הספורט
פרסום ראשון: מיד בסיום התיקו מול בקעת הירדן הודיע חיים שאבו כי הוא מתפטר מהקבוצה. הקשר אסי בלדוט עזב לטובת בני יהודה. גם תימור אביטן ושחקנים בכירים בדרך החוצה. שחקנים נוספים ידרשו לקצץ משמעותית בשכר אווירת נכאים בהפועל כפר שלם לאחר התיקו הביתי 0:0 מול הפועל בקעת הירדן שבעקבותיו הקבוצה איבדה לחלוטין כל סיכוי להילחם על המקום הראשון. מיד בסיום המשחק הודיע המאמן חיים שאבו כי הוא מתפטר מהקבוצה. שאבו למעשה לקח את האחריות על הכישלון הגדול ביותר של העונה. האחרון, שהגיע בקיץ כמאמן היקר בתולדות המועדון וקיבל את ...

ועוד »