התחבר דרך פייסבוק
עמוד אומן
דיסקוגרפיה
תמונותחיים אביטן


אביטן

חיים אביטן (נולד ב-1953) הוא ראש עיריית חדרה. מכהן בתפקיד משנת 2005.

אביטן נולד בחדרה, בשכונת בית אליעזר, בן למשפחה מרובת ילדים. בילדותו התבלט כשחקן כדורגל בקבוצת הפועל בית אליעזר, שם אומץ על ידי יו"ר הקבוצה שלמה לאופר שגם הכניס אותו לעבודה במשרד התקשורת ולאחר מכן בבזק. את פעילותו הפוליטית החל בעקבות פטרונו לאופר בתנועת מפ"ם, אך זמן קצר לאחר מכן עשה מפנה פוליטי והצטרף, כמו צעירים רבים בשנות השבעים לתנועת הליכוד.

אביטן התגלה כדמות דומיננטית בבזק, התקדם בתפקידיו ואף נבחר כיו"ר ועד העובדים הארצי בחברה. במקביל המשיך בפעילות פוליטית ובשנת 1988 נבחר כחבר מועצת עיריית חדרה מטעם סיעת הליכוד.

אביטן היה חבר מועצה פופולרי ונבחר למקום השני ברשימת הליכוד בשנת 1993, תחת ראש העירייה המכהן עו"ד נחמיה להב. במהלך הקדנציה התגלעה ביניהם מחלוקת ובשיאה פרש אביטן ועמו חבר המועצה יוסי גורדון וחבר למפקד מג"ב היוצא ישראל סדן שהקים רשימה עצמאית לקראת הבחירות המוניציפליות של 1998.

לאחר הבחירות התמנה אביטן כסגנו של סדן, תפקיד בו החזיק ארבע שנים. לקראת הבחירות החליט אביטן להתמודד מול סדן על ראשות העיר, התפטר מתפקידו ושב לליכוד שם נבחר לעמוד בראש הרשימה למועצת העיר.

בחירות 2003 היו צמודות. מדגם הטלוויזיה הכריז על ניצחון לאביטן, שהיה מגובה בסיעות ש"ס, "השכונה שלנו" וסיעת גבעת אולגה, אך בסופו של דבר ניצח סדן ברוב של 43 אחוזים מול 40 אחוזים בלבד לאביטן. בהיעדר משרה בעירייה שב אביטן לתפקיד בכיר בבזק.

אביטן החליט להישאר באופוזיציה לסדן. שנה וחצי לאחר הבחירות נפתחה חקירת משטרה נגד סדן בחשד לשוחד בחירות ובעקבות ההחלטה להגיש נגדו כתב אישום התפטר סדן מראשות העיר. אביטן נבחר תחתיו ברוב של 84 אחוזים והקים קואליציה יציבה.

בשנת 2008 נבחר לכהונה נוספת כראש עיריית חדרה ברוב של 65% מהקולות.שירים
ב
ח
יmynet
חיים אביטן: "אין כפרה לעוול שנגרם לי"
mynet
"ראיתי את כל מפעל חיי קורס... אבל די, זה נגמר, אני לא מתעסק יותר בעבר. כעסתי מספיק, כאבתי מספיק, בכיתי מספיק, כעת הגיע הזמן לחשוב ולהסתכל קדימה". חודשיים לאחר שנסגר תיק החקירה נגדו, חיים אביטן עורך חשבון נפש ורק מקווה "שאלוהים יסלח למי שגרם לי את העוול הנורא הזה". העירייה: "כדאי למר אביטן להביט בראי". מירית גולן. פורסם: 17.09.15, 13:37. שתפו בטוויטר שתפו בפייסבוק. שתף. לפני כחודשיים הודיעה פרקליטות מחוז חיפה על החלטתה לסגור את התיק נגד חיים אביטן. כזכור, בחודש יוני 2013 נעצר אביטן, עם בכירים נוספים ...


גלובס
נסגר תיק השוחד נגד חיים אביטן, ראש עיריית חדרה לשעבר
גלובס
פרקליטות מחוז חיפה הודיעה היום (ג') כי החליטה לסגור את התיק נגד חיים אביטן, ראש עיריית חדרה לשעבר, שנחשד בקבלת שוחד מקבלנים. העילה לסגירת תיק החקירה נגד אביטן לפי הפרקליטות היא חוסר ראיות מספיקות להעמדתו לדין. קיראו עוד ב"גלובס". לבייב: השמדת הערך הכי גדולה במשק מאז ומעולם ראויה לחקירה · יש להחיל חובת דיווח כללית כדי לצמצם את ההון השחור בנדל"ן · נמחקו הירידות בוול סטריט המדדים סגרו בעליות · מולטיטסקינג: הטכנולוגיה לא עוצרת עד כמה זה תורם לנו? עם זאת, עדיין לא התקבלו החלטות נגד מעורבים נוספים בפרשה, ובהם ...

ועוד »

mynet
כך הפסיד חיים אביטן את הבחירות לראשות העיר
mynet
הנוכחות הדלה בשטח, חברי סיעה ללא ערך מוסף, הקולות שהלכו לשלמה בוזגלו, מיעוט המצביעים של "חדרה ביתנו" ו"איחוד אחים" ובעיקר ספיחי "הפרשה", שלא מפסיקים להדהד: בכירים במערכת הפוליטית מנתחים את כל הסיבות שהובילו להפסד של חיים אביטן בבחירות המקומיות. מקורבת לאביטן: "חיים פגוע מאוד, ולנו כואב ברמה העמוקה ביותר לראות איך הלך למפלה הזו". מירית גולן. פורסם: 03.11.13, 08:01. שתפו בטוויטר שתפו בפייסבוק. שתף. "מי שמכיר את חיים אביטן יודע שבמערכת הבחירות הנוכחית הוא לא היה עצמו. הוא לא הוביל, אלא היה מובל ובטח שלא ...