התחבר דרך פייסבוק
עמוד אומן
דיסקוגרפיה
תמונותחיים אביטן


אביטן

חיים אביטן (נולד ב-1953) הוא ראש עיריית חדרה. מכהן בתפקיד משנת 2005.

אביטן נולד בחדרה, בשכונת בית אליעזר, בן למשפחה מרובת ילדים. בילדותו התבלט כשחקן כדורגל בקבוצת הפועל בית אליעזר, שם אומץ על ידי יו"ר הקבוצה שלמה לאופר שגם הכניס אותו לעבודה במשרד התקשורת ולאחר מכן בבזק. את פעילותו הפוליטית החל בעקבות פטרונו לאופר בתנועת מפ"ם, אך זמן קצר לאחר מכן עשה מפנה פוליטי והצטרף, כמו צעירים רבים בשנות השבעים לתנועת הליכוד.

אביטן התגלה כדמות דומיננטית בבזק, התקדם בתפקידיו ואף נבחר כיו"ר ועד העובדים הארצי בחברה. במקביל המשיך בפעילות פוליטית ובשנת 1988 נבחר כחבר מועצת עיריית חדרה מטעם סיעת הליכוד.

אביטן היה חבר מועצה פופולרי ונבחר למקום השני ברשימת הליכוד בשנת 1993, תחת ראש העירייה המכהן עו"ד נחמיה להב. במהלך הקדנציה התגלעה ביניהם מחלוקת ובשיאה פרש אביטן ועמו חבר המועצה יוסי גורדון וחבר למפקד מג"ב היוצא ישראל סדן שהקים רשימה עצמאית לקראת הבחירות המוניציפליות של 1998.

לאחר הבחירות התמנה אביטן כסגנו של סדן, תפקיד בו החזיק ארבע שנים. לקראת הבחירות החליט אביטן להתמודד מול סדן על ראשות העיר, התפטר מתפקידו ושב לליכוד שם נבחר לעמוד בראש הרשימה למועצת העיר.

בחירות 2003 היו צמודות. מדגם הטלוויזיה הכריז על ניצחון לאביטן, שהיה מגובה בסיעות ש"ס, "השכונה שלנו" וסיעת גבעת אולגה, אך בסופו של דבר ניצח סדן ברוב של 43 אחוזים מול 40 אחוזים בלבד לאביטן. בהיעדר משרה בעירייה שב אביטן לתפקיד בכיר בבזק.

אביטן החליט להישאר באופוזיציה לסדן. שנה וחצי לאחר הבחירות נפתחה חקירת משטרה נגד סדן בחשד לשוחד בחירות ובעקבות ההחלטה להגיש נגדו כתב אישום התפטר סדן מראשות העיר. אביטן נבחר תחתיו ברוב של 84 אחוזים והקים קואליציה יציבה.

בשנת 2008 נבחר לכהונה נוספת כראש עיריית חדרה ברוב של 65% מהקולות.שירים
ב
ח
י


This RSS feed URL is deprecated, please update. New URLs can be found in the footers at https://news.google.com/news

כאן נעים (הודעות לעיתונות) (בלוג)
חדרה: מועצת העיר נפרדה מראש העיר לשעבר מר חיים אביטן
כאן נעים (הודעות לעיתונות) (בלוג)
חיים אביטן; "במהלך 24 שנים שירתתי את הציבור בחדרה; 9 שנים כחבר מועצה, 5 שנים כסגן ראש העירייה, שנה אחת כממלא מקום ראש העיר וכ-9 שנים כראש העיר חדרה. שנים בהן הקדשתי ימים ולילות למען הציבור החדרתי מתוך אהבה ורצון כן להביא לשיפור באיכות חיי התושבים בעיר ולהשיב לחדרה את זוהרה מראשיתה. אני מתכבד לצרף בפניכם את נוסח המכתב שהוגש על ידי לראש העיר חדרה, חשוב לי שאתם תושבים יקרים תקראו אותו...". חיים אביטן ראש הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית עם ראש עיריית חדרה צבי גנדלמן | עיבוד צילום: שולי סונגו ©. חיים אביטן ...


כלכליסט
מינוי חיים אביטן: כשיר אבל מסריח
כלכליסט
אם יהיה צורך, אביחי מנדלבליט יגן על מינוי חיים אביטן למנהל הרשות להתחדשות עירונית. מה עושים כשהמועמד כשיר אבל קושי משמעותי בצדו? משה גורלי 09:2315.10.17. תגיות: · אביחי מנדלבליט · חיים אביטן · יואב גלנט · מנהל הרשות להתחדשות עירונית. 1. מינוי בר־הגנה. היועמ"ש יכול להגן על מינוי שעלול להיפסל בבג"ץ. חיים אביטן, מועמדו של שר הבינוי השיכון יואב גלנט למנהל הרשות להתחדשות עירונית, לא צבר קופת שרצים גדולה מספיק כדי שהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט יפסול את המינוי. עם זאת, הוא צבר מספיק כדי לחלץ ממנו את ...
למרות הסתייגות היועמ"ש: אושר מינוי חיים אביטן ליו"ר הרשות להתחדשות עירוניתynet ידיעות אחרונות
למרות ההסתייגויות: חיים אביטן מונה ליו"ר הרשות להתחדשות עירוניתTheMarker
אושר מינוי חיים אביטן למנהל הרשות להתחדשות עירוניתגלובס
ישראל היום -דבר ראשון -News1 מחלקה ראשונה
כל 10 הכתבות החדשות »