התחבר דרך פייסבוק
עמוד אומן
דיסקוגרפיה
תמונותהתקווה 6


התקווה 6 היא להקת רגאיי והיפ הופ ישראלית, שהחלה את דרכה בשנת 2004. ההרכב, עמרי גליקמן (שירה וגיטרה), שלי גליקמן (שירה וקלידים), מיכאל גיא (בס) ורון ליניאל (תופים). שם הלהקה הוא כתובתם של האחים גליקמן, רח' התקווה 6 רמת השרון. ב-2007, פרצה הלהקה לתודעה הציבורית בזכות הסינגל הראשון שלה "אם אפגוש את אלוהים".

אלבום הבכורה של הלהקה שנקרא "התקווה 6" יצא לאור בהוצאת הד ארצי באוגוסט 2007, פרט ל"אם אפגוש את אלוהים" בלטו באלבום זה גם השירים "לילה לבן" ו"גאידמק", שנכתב על ארקדי גאידמק.

בשנת 2008 הקליטה הלהקה גרסת כיסוי לשירו של אריק לביא "אני אשיר לך שיר" עבור הפרויקט "עבודה עברית 2". בנוסף, הקליטה הלהקה את שיר הנושא לסדרתו של גורי אלפי, "לצחוק או למות". לאחר מכן, יצאה הלהקה לסיבוב הופעות בארצות הברית.

חודשים אחדים לפני התאבדותו של דודו טופז הוציאו שיר המדבר על האיש (לפי לחן השיר "Do do do dam dam"), בעקבות מקרה ההתאבדות הפסיקה הלהקה לבצע את השיר. במרץ 2009 יצא אלבומה השני של הלהקה, "אפרוקליפטוס", בהפקתו של אסי איילון ובשיתוף עם Anthony B.

בתחילת יוני 2010 הוציאה הלהקה סינגל ראשון לקראת אלבום שלישי בשם "כל יום מחדש". ב-17 ביוני הופיעה הלהקה בפסטיבל למען השלום במחנה ההשמדה אושוויץ, שבקרבת העיר אושוויינצ'ים בפולין.

בספטמבר יצא הסינגל השני מן האלבום "בפרדסים של גן עדן". בהמשך יצא הסינגל השלישי מתוך האלבום "Je t'aime" (ג'ה טם) המתאר את סיפורו של חברו הטוב של הסולן שהתאהב בנערה ממוצא לבנוני. בחודש מרץ השתתפה הלהקה בתחרות הקדם אירוויזיון 2011 עם השיר "הכל סבבה". בחודש אוגוסט 2011 הופיעה הלהקה בפסטיבל רגאיי גדול בספרד Rototom sunsplash.


» 2602
» ZOO


הופעות קרובות של התקווה 6
תאריך מקום
09.02.12 מועדון בארבי


מעריב
סולן התקווה 6: "היו תקופות שבקלות יכולנו לאבד את התקווה"
מעריב
להקת 'התקווה 6' החלה את דרכה בשנת 2004 כלהקת רגאיי והיפ הופ ישראלית וב-2007 פרצה לתודעה הציבורית בזכות הסינגל 'אם אפגוש את אלוהים'. כיום ללהקה שבעה אלבומים מוצלחים ושלל הופעות ברחבי הארץ. לאחרונה הפך סולן הלהקה, עמרי גליקמן, לאבא וסיפר על כך לאיריס קול ברדיו 103FM: "הלידה הייתה מטורפת וזה לקח המון זמן, אשתי הגיבורה עשתה זאת וזה לא עבר חלק כמו שדמיינו. לבסוף הילד הגיע לעולם וזה מטורף". "אני הייתי בחדר לידה כמעט 48 שעות", מוסיף גליקמן, "זו חוויה, לא כל כך הבנתי מה קרה סביבי. כשהוא הגיח לעולם חיכיתי לשמוע ...


ynet ידיעות אחרונות
ספיד דייטינג: צפו בקליפ החדש של התקווה 6
ynet ידיעות אחרונות
Harrington, Delaware: This Brilliant Company Is Disrupting a $200 Billion IndustryEverQuote Insurance Quotes. Undo. Tophatter · Shoppers Are Getting Unbelievable Deals With This Little-Known SiteTophatter. Undo. by Taboola by Taboola · Sponsored Links Sponsored Links · Promoted Links Promoted Links. ספיד דייטינג: צפו בקליפ החדש של התקווה 6. בקליפ לשירם "אישה של גבר אחד", מזמינים אותנו התקווה 6 לנסיעה רומנטית במיוחד, שחושפת דבר או שניים על מערכת יחסים בין נהג מונית לנוסעת הקבועה שלו. צפו. עמי פרידמןעדכון ...

ועוד »

mako
"זו האהבה הכי גדולה בחיים"
mako
כשהוקמו אי שם לפני עשור, חברי להקת "התקווה 6" לא ידעו עד כמה נבואי השם שבחרו ללהקה. במשך עשור של פעילות, הם הוכיחו לנו ולעצמם שהתקווה מנצחת ושמצבים יכולים להתהפך לטובה. ממש לטובה. מייסדי הלהקה, האחים עמרי ושלי גליקמן, מצאו את עצמם אחרי כמה שנים מוצלחות כשאלבומם הרביעי "קול ישראל" היה רחוק מלתפוס כמו הקודמים לו. רגע לפני שהם הגיעו למסקנה שאין עוד למה להמשיך כלהקה, הם הוציאו את "הכי ישראלי", אלבומם החמישי שטרף את הקלפים ומיצב אותם כאחת הלהקות הכי מצליחות במדינה, עם להיטי ענק כמו "מה שיהיה יהיה", "שימי לי ...