התחבר דרך פייסבוק
עמוד אומן
דיסקוגרפיה
תמונותהעברית


ערך זה עוסק בלהקת רוק ישראלית. אם התכוונתם לשפה העברית, ראו עברית. להקת העברית בפסטיבל סמילנסקי 2009

העברית היא להקת רוק ישראלית שחבריה הם ערן פרץ (גיטרה ושירה), אורון שרי (גיטרה ושירה), יוני ליפשיץ (תופים), הורי יצחקי (בס) ואורי מילשטיין (קלידים). בעבר היו חברים בה עמית הראל, יוסי שהינו (תופים), עלם שליט (באס), וגיל וינשטוק (קלידים).

הלהקה הוקמה כאשר אורון שרי ועמית ארבל נפגשו בהפגנה, והחלו לנגן כשאליהם מצטרף בהמשך ערן פרץ. תחילה, שם הלהקה היה The Blush, ולאחר מכן Blush. תחת השם הזה הקליטה הלהקה כיסוי לשיר "Waiting for the miracle" – "בציפייה לקסם" – בפרויקט "שיר זר" של מגזין "השרת העיוור", שבו אמנים ישראלים הקליטו גרסאות משלהם לשירי לאונרד כהן בתרגום לעברית; הפצת אלבום זה נאסרה עקב בעיית זכויות יוצרים. בהמשך שונה שם הלהקה ל-Blush and Lure. הלהקה הופיעה והקליטה מוזיקה לסרטי סטודנטים והופיעה במועדונים באירופה ובישראל (בין היתר, בערב מחווה ללהקת פייבמנט בתל אביב בשנת 2004) וגם ברדיו. הם הקליטו אלבום שכל שיריו היו באנגלית, והחליטו לגנוז אותו.

בסוף שנת 2005 הלהקה שינתה את שמה ל"העברית", עברה לשיר בשפה העברית בלבד והתמקדה בסגנון של מועדוני רוק ישראלים משנות ה-80, כגון הפינגווין.

הלהקה הוציאה את אלבומה הראשון חיי הזהר של תל אביב ב־12 בדצמבר 2006 באתר Imusic (ר' נענע דיסק) וב־1 בינואר בשנת 2007 האלבום הופץ לחנויות על־גבי תקליטור. האלבום הנפיק את הלהיטים "בוא", "הכל הסתבך" ו"מסיבת כיתה". הלהקה הייתה מועמדת לפרס עמ"י בקטגוריית "תגלית השנה" של 2007‏[1].

בשנת 2008 עברה הלהקה שינוי נוסף כאשר הצטרפו אליה גיל וינשטוק ועלם שליט. עמית ארבל עזב את הלהקה ובמקומו הצטרף יוסי שהינו. בתאריך ה-18 בפברואר אותה שנה פורסמה הודעה קצרה בעמוד ה-Myspace של הלהקה, בו נאמר שהם מקליטים גרסת כיסוי נוספת - הפעם לשירה של נורית גלרון "זה הגשם" לטובת פרויקט "עבודה עברית 2". בהמשך יצא האלבום ללא השיר. עוד צויין כי הלהקה עובדת על אלבום שני.

בחודש אפריל 2009, במסגרת המדור "שיר בחזרה" באתר וואלה!, עלה וידאו לשיר חדש של הלהקה, אותו ביצעה עד כה רק בהופעות - "עוד סימן". הווידאו מציג את הלהקה מבצעת את השיר בחדר חזרות. בחודש ספטמבר אותה שנה עלה השיר, בגרסה חיה, לאתר המייספייס של הלהקה.

בחודש מאי 2009 יצאה הלהקה לסיבוב הופעות קצר בפולין, שכלל הופעות בערים ורשה, קרקוב וטרנובסקה גורה.


» לא


הופעות קרובות של העברית
תאריך מקום
31.01.12 מדיטק חולון
21.02.12 מרכז מורשת מנחם בגין
02.02.12 היכל התרבות, יבנה
04.03.12 תיאטרון הצפון
31.01.12 המשכן לאמנויות הבמה באר שבע
05.02.12 מרכז ברודט לתרבות יהודית
27.02.12 בית אבי חי
29.02.12 בית אבי חי
18.05.12 המשכן ע''ש שטיינברג חולון


וואלה!
פעילי שמאל קטעו הרצאה של ניר ברקת באוניברסיטה העברית: "רוצח"
וואלה!
באולם ההרצאות חיכו לראש העיר כ-15 פעילים שמנעו ממנו לשאת את דבריו. "הם קיללו אותו והתנהגו באלימות כלפי הסובבים", סיפר סטודנט. ברקת: "לא נוריד את הראש בפני ההסתה". יו"ר תא מרצ: "הבענו מחאה לא אלימה". תגיות: ירושלים · ניר ברקת · פעילי שמאל · האוניברסיטה העברית · אם תרצו. אפליקציית חמ"ל. חדשות מתפרצות לפני כולם הורידו עכשיו הורידו עכשיו להורדת האפליקציה מ-Google Play להורדת אפליקציה מ-AppStore · משה שטיינמץ יום חמישי, 20 באפריל 2017, 01:26. שתף ...

ועוד »

כלכליסט
נשיא האוניברסיטה העברית, פרופ' מנחם בן ששון, לא יתמודד על כהונה נוספת
כלכליסט
לאחר שמונה שנים בתפקיד ובזמן תקופה סוערת הכוללת ניסיונות להתמודד עם משבר כלכלי כבד, נשיא האוניברסיטה העברית בירושלים פרופ' מנחם בן ששון הסיר את מועמדותו ולא ימשיך לקדנציה נוספת, כך נודע ל"כלכליסט". בן ששון הוא הנשיא ה־13 של האוניברסיטה העברית ויסכם שתי קדנציות בתפקיד. לפני מינויו ב־2009 כיהן כחבר כנסת מטעם מפלגת קדימה וכיו"ר ועדת חוקה, חוק ומשפט. דו"ח פיננסי של המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) חשף בשנה שעברה כי לאוניברסיטה העברית גירעון כולל של 100 מיליון שקל, הנובע בעיקר מהפנסיה התקציבית שהיא סוחבת על גבה ...


שיחה מקומית
פעילים פוצצו הרצאה של ניר ברקת באונ' העברית: "החומה צריכה ליפול"
שיחה מקומית
סטודנטים וסטודנטיות פעילי שמאל התפרצו אתמול (רביעי) להרצאה שקיים ראש עיריית ירושלים ניר ברקת באוניברסיטה העברית בקריאות "רוצח" ו"עירייה גזענית" . ברקת הגיע לאוניברסיטה בהזמנת תא תנועת הימין "אם תרצו" (שבית המשפט הגדיר כבעלת סממנים פשיסטים) כדי לדבר על ירושלים "המאוחדת" לרגל חגיגות חמישים שנות הכיבוש המתקרבות. אולם את פניו של ראש העירייה קיבלו כ-15 פעילים, שמנעו ממנו לדבר במשך זמן ארוך. הם קראו לעבר ראש העירייה: "עירייה גזענית – סכנה בטחונית", "צדק חברתי לכל, החומה צריכה ליפול", "די לכיבוש, די לאפליה ...