התחבר דרך פייסבוק
עמוד אומן
דיסקוגרפיה
תמונותהעברית


ערך זה עוסק בלהקת רוק ישראלית. אם התכוונתם לשפה העברית, ראו עברית. להקת העברית בפסטיבל סמילנסקי 2009

העברית היא להקת רוק ישראלית שחבריה הם ערן פרץ (גיטרה ושירה), אורון שרי (גיטרה ושירה), יוני ליפשיץ (תופים), הורי יצחקי (בס) ואורי מילשטיין (קלידים). בעבר היו חברים בה עמית הראל, יוסי שהינו (תופים), עלם שליט (באס), וגיל וינשטוק (קלידים).

הלהקה הוקמה כאשר אורון שרי ועמית ארבל נפגשו בהפגנה, והחלו לנגן כשאליהם מצטרף בהמשך ערן פרץ. תחילה, שם הלהקה היה The Blush, ולאחר מכן Blush. תחת השם הזה הקליטה הלהקה כיסוי לשיר "Waiting for the miracle" – "בציפייה לקסם" – בפרויקט "שיר זר" של מגזין "השרת העיוור", שבו אמנים ישראלים הקליטו גרסאות משלהם לשירי לאונרד כהן בתרגום לעברית; הפצת אלבום זה נאסרה עקב בעיית זכויות יוצרים. בהמשך שונה שם הלהקה ל-Blush and Lure. הלהקה הופיעה והקליטה מוזיקה לסרטי סטודנטים והופיעה במועדונים באירופה ובישראל (בין היתר, בערב מחווה ללהקת פייבמנט בתל אביב בשנת 2004) וגם ברדיו. הם הקליטו אלבום שכל שיריו היו באנגלית, והחליטו לגנוז אותו.

בסוף שנת 2005 הלהקה שינתה את שמה ל"העברית", עברה לשיר בשפה העברית בלבד והתמקדה בסגנון של מועדוני רוק ישראלים משנות ה-80, כגון הפינגווין.

הלהקה הוציאה את אלבומה הראשון חיי הזהר של תל אביב ב־12 בדצמבר 2006 באתר Imusic (ר' נענע דיסק) וב־1 בינואר בשנת 2007 האלבום הופץ לחנויות על־גבי תקליטור. האלבום הנפיק את הלהיטים "בוא", "הכל הסתבך" ו"מסיבת כיתה". הלהקה הייתה מועמדת לפרס עמ"י בקטגוריית "תגלית השנה" של 2007‏[1].

בשנת 2008 עברה הלהקה שינוי נוסף כאשר הצטרפו אליה גיל וינשטוק ועלם שליט. עמית ארבל עזב את הלהקה ובמקומו הצטרף יוסי שהינו. בתאריך ה-18 בפברואר אותה שנה פורסמה הודעה קצרה בעמוד ה-Myspace של הלהקה, בו נאמר שהם מקליטים גרסת כיסוי נוספת - הפעם לשירה של נורית גלרון "זה הגשם" לטובת פרויקט "עבודה עברית 2". בהמשך יצא האלבום ללא השיר. עוד צויין כי הלהקה עובדת על אלבום שני.

בחודש אפריל 2009, במסגרת המדור "שיר בחזרה" באתר וואלה!, עלה וידאו לשיר חדש של הלהקה, אותו ביצעה עד כה רק בהופעות - "עוד סימן". הווידאו מציג את הלהקה מבצעת את השיר בחדר חזרות. בחודש ספטמבר אותה שנה עלה השיר, בגרסה חיה, לאתר המייספייס של הלהקה.

בחודש מאי 2009 יצאה הלהקה לסיבוב הופעות קצר בפולין, שכלל הופעות בערים ורשה, קרקוב וטרנובסקה גורה.


» לא


הופעות קרובות של העברית
תאריך מקום
31.01.12 מדיטק חולון
21.02.12 מרכז מורשת מנחם בגין
02.02.12 היכל התרבות, יבנה
04.03.12 תיאטרון הצפון
31.01.12 המשכן לאמנויות הבמה באר שבע
05.02.12 מרכז ברודט לתרבות יהודית
27.02.12 בית אבי חי
29.02.12 בית אבי חי
18.05.12 המשכן ע''ש שטיינברג חולון


TGspot
לראשונה ב-Apple TV: ממשק משתמש בשפה העברית
TGspot
אפל (Apple) אמנם לא הקדישה תשומת לב כלשהי ב-WWDC האחרון לגרסה הבאה של מערכת ההפעלה שלה ל-Apple TV, ה-tvOS 11, אבל עושה רושם שמשתמשים ישראלים דווקא ימצאו בה עניין רב: תמונות שהגיעו למערכת TGspot חושפות כי השפה העברית נוספה לרשימת השפות המובנות ב-Apple TV, ובקרוב יהיה ניתן להגדיר אותה כשפת הממשק העיקרית. התמונות מראות כי העברית נתמכת בכל מקום במכשיר, החל מתפריטי ההגדרות ועד שמות האפליקציות במסך הבית ומסך הכנסת הססמא לחשבונות iTunes, כפי שנהוג כבר שנים ב-iOS. בנוסף ניתן לראות כי כיוון הטקסט והתפריטים ...


גלובס
כך המציאה האוניברסיטה העברית ג'וב לנשיא הפורש
גלובס
הנהלת האוניברסיטה העברית וחבר הנאמנים בראשות מיכאל פדרמן, בחרו לאחרונה בפרופ' אשר כהן לנשיא הבא שיחליף את פרופ' מנחם בן-ששון שמסיים 8 שנים כנשיא העברית. פרופ' כהן נבחר לתפקיד לאחר כהונה של 5 שנים כרקטור האוניברסיטה, והוא יחל בתפקידו החדש ב-1 בספטמבר השנה. קיראו עוד ב"גלובס". "הצמחים תכנתו לנו את המוח, הערימו על בני האדם והאבולוציה" · פייסבוק יודעת עליכם הכול: מה אומרת עליכם תמונת הפרופיל שלכם? הוראה ישירה מפוטין לפקודיו: פעלו להביס את קלינטון בבחירות · בראש שקט: האם ביטחתם את כל מה שחשוב לכם? מסתבר ...
מנשיא לנגיד: מנחם בן ששון נשאר באוניברסיטה העברית - "כדי לגייס תרומות"TheMarker
נשיא האוניברסיטה העברית היוצא יקבל שכר בלי אישור מהאוצרכלכליסט

כל 5 הכתבות החדשות »

חדשות 2 - רשת
ד"ר מהאוניברסיטה העברית: "חוקי הממשלה - כמו חוקי הרייך" | רשת - בארץ
חדשות 2 - רשת
ד"ר עופר כסיף מהאוניברסיטה העברית הוקלט ע"י אחד הסטודנטים כשהוא תוקף בהרצאה את הממשלה ומשווה את החוקים שהעבירה "לגרמניה בשנות ה-30"

ועוד »