התחבר דרך פייסבוק
עמוד אומן
דיסקוגרפיה
תמונותאביעד גיל


אביעד גיל (במקור אביעד אנג'ל; נולד ב-1983) הוא זמר, מפיק ומלחין שירים חסידיים ישראלי.

גיל מתגורר בבני ברק בשכנות לזמר משה גיאת, שסייע לו בבניית הקריירה כזמר. גיאת עזר לו בפיתוח הקול, תרם לו מידיעותיו וניסיונו המקצועי, יעץ לו לשנות את שם משפחתו מאנג'ל לגיל מטעמים שיווקיים ואף הקליט עימו דואט מצליח בתחילת דרכו בשם "כל הוני".

גיל התפרסם לראשונה בעקבות השיר "היכן הילד שלי" שנכתב אודות פרשת ילדי תימן, את שיריו הראשונים כתב כשהיה בישיבת יצחק ירנן באשקלון. הופעתו הראשונה הייתה בהכנסת ספר תורה, ואת תחילת דרכו המוזיקלית עשה בהקלטת גרסאות כיסוי לשירים חסידיים מוכרים. גיל ביצע חידוש לשיר "עזר עזר" הטורקי שזכה לחשיפה רבה, כאשר את החליף את מילות השיר המקורי במלים "עזר עזר לי ה' תמיד עזר" והקליט את השיר כדואט עם הזמר בני מזרחי. השיר נכלל באלבום "אביעד גיל וחברים" כשאת כל האלבום ביצע בדואטים עם מיטב הזמרים. האלבום נמכר בלמעלה מ-20,000 עותקים. בהמשך הקליט יצירות נוספות משלו כדוגמת "נשמת כל חי" ו"אחות קטנה", שביצע עם חברו גד אלבז.

גיל הקים משרד "הפקות חברים" הכולל אולפן הקלטות המיועד לזמרים וחזנים שונים. המשרד מייצג זמרים כגון ילד הפלא מידד טסה. כמו כן מייצג את הזמרת מישל אלבז, בתו של הזמר בני אלבז, שמופיעה בקרב הציבור הדתי בפני נשים בלבד. ב2012/01 התארס עם איילת ישראל.שירים
ל
מ


This RSS feed URL is deprecated, please update. New URLs can be found in the footers at https://news.google.com/news