התחבר דרך פייסבוק
עמוד אומן
דיסקוגרפיה
תמונותהארנב הלבן


הארנב הלבן כפי שמופיע בציור של ג'ון טניאל בספרו של קרול "הרפתקאות אליס בארץ הפלאות".

הארנב הלבן‏[1] (באנגלית: White Rabbit, לעתים מתורגם כהשפן הלבן ‏[2] או הארנבון הלבן‏[3]) הוא דמות ספרותית בדיונית המופיעה בספרו של לואיס קרול "הרפתקאות אליס בארץ הפלאות" (הידוע גם בשם "עליזה בארץ הפלאות").

הארנב הלבן מופיע לראשונה בפרק הראשון של הספר לבוש מקטורן ורוטן לעצמו על כך שהוא מאחר. אליס עוקבת אחריו וכך מגיעה אל ארץ הפלאות. בהמשך נפגשת עימו אליס כשהוא מזהה אותה בטעות כעוזרת הבית שלו מארי-אן, וכך מוצאת עצמה אליס לכודה בתוך ביתו אחרי שהיא גדלה יותר מדי מכדי לצאת. בהמשך מופיע הארנב הלבן כמעין משרת או כרוז של מלך ומלכת הלבבות.

במאמר "Alice on the Stage" שכתב קרול, הוא מתאר את הארנב הלבן כאנטיתזה של אליס הצעירה, עזת המצח ומלאת החיוניות, כלומר כבוגר, ביישן, חלש ולחוץ. קרול מציין שעל הארנב להרכיב משקפיים, להיות בעל קול רועד וברכיים רועדות. הוא עובר הלוך ושוב בין התנהגות שחצנית וגאוותנית כלפי הכפופים לו, למשל משרתים, ובין התרפסות וכניעה בפני הממונים עליו, למשל הדוכסית או מלך ומלכת הלבבות.

בסרט של וולט דיסני שנעשה על פי ספרו של קרול, הארנב הלבן מוצב כדמות ההגיונית ביותר מבין הדמויות אותן פוגשת אליס בארץ הפלאות.

דמותו של הארנב הלבן זכתה לאזכורים רבים בסרטים, ספרים ושירים.שירים
ה
חוואלה!
החדשות בדקה: האם תצליחו למצוא את הארנב הלבן במפולת השלגים?
וואלה!
כל החדשות של היום בדקה אחת: מיכל רשף מגישה לכם מאולפן וואלה!NEWS את כל מה שצריך לדעת ב-60 שניות. צפו במהדורה שמתעדכנת כל הזמן. אפליקציית חמ"ל. חדשות מתפרצות לפני כולם הורידו עכשיו הורידו עכשיו להורדת האפליקציה מ-Google Play להורדת אפליקציה מ-AppStore. מיכל רשף, אפריל 2013 מיכל רשף יום שלישי, 09 ביוני 2015, 09:23. שתף. Flash plugin failed to load. 00:00. 00:00. הבוקר ישבשו הורים ברחבי הארץ את הלימודים במסגרת "מחאת הסרדינים" נגד הצפיפות בכיתות. בתי ספר בכפר אורנים ובבת ים יתחילו את הלימודים בשעה 10:00 ...


ynet ידיעות אחרונות
בעקבות הארנב הלבן
ynet ידיעות אחרונות
יום רביעי הגיע ואיתו הצצה נוספת ל"אליס בארץ הפלאות" של טים ברטון. והפעם: השלבים השונים ביצירת הארנב הלבן, תמונות חדשות וגם כוכבי הסרט מדברים. צפייה מהנה. ynetפורסם: 27.01.10 , 17:57. כוכבי "אליס בארץ הפלאות" מספרים על הסרט. by Taboola by Taboola · Sponsored Links Sponsored Links · Promoted Links Promoted Links . "מגיל צעיר היה לי חשק מיני". Undo. Nutrisystem · America's #1 Home Delivery! Millions of Pounds Lost - Start NowNutrisystem. Undo. Ancestry · Do You Come From Royal Blood? Your Last Name May ...