התחבר דרך פייסבוק
עמוד אומן
דיסקוגרפיה
תמונות



אביהו מדינה


אביהו מדינה (נולד ב-19 באוגוסט 1948), זמר ויוצר בולט בזמר המזרחי והים תיכוני בישראל. תרם רבות בשיריו ובמאבקיו ללגיטימציה התקשורתית של הזמר המזרחי, שנהפך עם השנים לחלק בלתי נפרד מהזמר העברי.

אביהו מדינה נולד בשכונת שבזי בתל אביב. בשנת 1967 התגייס לצה"ל, ושירת בחיל השריון כמפקד טנק, ובתפקיד זה השתתף כחייל מילואים במלחמת יום הכיפורים ובמלחמת לבנון.

מדינה החל את הקריירה המוזיקלית שלו כמבצע שירים עוד ב-1981. בפסטיבל הזמר - אמנם רק כדי להראות לזמר איך לבצע שיר מסוים - הוא שר שיר, והטביע את חותמו עליו.

בין יצירותיו של אביהו מדינה ישנם להיטים כמו "הפרח בגני" (מקום ראשון בפסטיבל הזמר המזרחי 1982 בביצועו של זוהר ארגוב), "לבד יושבת", "להיות אדם", "כבר עברו השנים", "סוד המזלות", "למה אל", "שבחי ירושלים", "אבי" ו"תן לזמן ללכת". שירים אלה בוצעו על ידי זוהר ארגוב, חיים משה ושימי תבורי.









This RSS feed URL is deprecated, please update. New URLs can be found in the footers at https://news.google.com/news

הבמה
אביהו מדינה מופיע באלמא
הבמה
מאות שירים הולחנו על ידי מדינה, ביניהם "הפרח בגני", "לנר ולבשמים" ו"רחל" - ואיתם לא רק ריגש דורות שלמים אלא הגדיר סגנון מוזיקלי חדש - ונלחם על מקומו מלחמת תרבות אמיתית. קולו הנהדר ותשוקתו לזמר הים תיכוני עודדו דורות של זמרים צעירים: בועז שרעבי, עופרה חזה, שימי תבורי, מרגלית צנעני, אבנר גדסי, זוהר ארגוב - אם למנות רק ספורים. בהופעה זו חוזר אביהו מדינה בלהיטיו הגדולים, מרגש מתמיד, נוגע בכולנו. אביהו מדינה קרדיט יחצ.jpg אביהו מדינה (צילום: יח"צ). אביהו מדינה, מלחין ויוצר. אביהו השתחרר משירות סדיר ב 1970 ...


ynet ידיעות אחרונות
אביהו מדינה: 'אני לא פחות ישראלי מאף אחד'
ynet ידיעות אחרונות
היוצר הוותיק אביהו מדינה יקבל בקרוב אות הוקרה על מפעל חיים. בראיון באולפן ynet התייחס למצב המוזיקאים בישראל ("כישרונות יש לנו, הכיוון קצת בעייתי"), חילק טיפים ליצירת להיט על זמני וסיפר על האתגרים עמם התמודד לאורך הקריירה: "נלחמתי בהגדרה 'מזרחי' הרבה מאוד שנים". צפו. עמי פרידמןפורסם: 16.06.16 , 10:38. Seems something is blocking Adobe Flash from running. 00:00. X. צפו בראיון עם אביהו מדינה באולפן ynet (צילום: אורי דוידוביץ' ואלי סגל ). סגור סגור. שליחה לחבר. כתובת דוא''ל של החבר שמך כתובת הדוא''ל שלך ...

ועוד »