התחבר דרך פייסבוק
עמוד אומן
דיסקוגרפיה
תמונותגבריאל בלחסן


גבריאל בלחסן (נולד ב-1976) הוא מוזיקאי ישראלי, המוכר גם בזכות היותו גיטריסט ההרכב המקורי של להקת אלג'יר.

בלחסן נולד בשנת 1976 במושב תלמי אליהו, יישוב בדרום הארץ שעיקר אוכלוסייתו הוא עולים מצפון אפריקה. בשנת 1995 יצא האלבום הראשון של להקת אלג'יר, נאמנות ותשוקה, בהפקת חבר איפה הילד?, אסף שריג. בשנת 1999 הוציא בלחסן את אלבום הסולו הראשון שלו, "רכבות", בחברת התקליטים העצמאית "שלומציון" של שלום גד. האלבום עוסק ברובו בתיאור אשפוזו במוסד סגור. בשנת 2002 הוציא את אלבומו השני, "השנים היפות של גבריאל". באלבום זה גבריאל מנגן על כל כלי הנגינה באלבום: גיטרה, בס, קלידים, תופים. לאחר צאת האלבומים עבר בלחסן תקופה קשה של אשפוזים באברבנאל בשל מצב נפשי מעורער. בראיון עם בלחסן בערוץ 24 שנערך באוגוסט 2006, הסביר בלחסן שמצבו הנפשי החל להידרדר לאחר שנטל כדור אקסטזי בהיותו בן 22.

לאחר ששוחרר מבית החולים, השתתף בלחסן בהקלטות אלבומה השני של אלג'יר, מנועים קדימה. באלבום זה הוא שר את אחד משיריה המפורסמים של הלהקה, "בתוך הצינורות". הלהקה יצאה לסיבוב הופעות לאחר צאת אלבומה השני. תחילה מיעט בלחסן להופיע עקב מצבו הנפשי, אך בהמשך חזר לפעילות מלאה.

לאחר סיבוב הופעות אינטנסיבי של אלג'יר ב-2005 ניצל בלחסן פסק הזמן בפעילות הלהקה, כדי להמשיך בעבודה על קריירת הסולו שלו. שני אלבומיו, "רכבות" ו-"השנים היפות של גבריאל", הופצו מחדש בחברת התו השמיני, ובעקבותיהם העלה מופעי סולו.

בשנת 2006 הוציא בלחסן את אלבומו השלישי "בשדות" בהוצאת חברת "התו השמיני". באוגוסט 2006, במהלך ראיון עם אבי משולם, חשף בלחסן את כוונותיו לחתום את טרילוגית אלבומי הסולו שלו עם "בשדות", ולפתוח בעבודה משותפת עם להקתו, הבלחסניה, וכך בעצם להוציא אלבומים נוספים בעיבודי הלהקה. חברי הבלחסניה הם רון בונקר (גיטרות, חבר בלהקת Midnight Peacocks) אשר ניגן גם בהקלטות מנועים קדימה, ומנגן גם עם חברו של בלחסן - אביב גדג' , אוהד בולוטין (תופים, גם הוא חבר ב-Midnight Peacocks) ואריאל שרבקובסקי (באס).

בשנת 2008 התחיל לעבוד על תקליט סולו רביעי ביחד עם חברי להקתו החדשה "בלחסניה". האלבום החדש, "עתיד", יצא לאור במרץ 2010.

בשנת 2009 זכה בפרס אקו"ם לעידוד פרסום היצירה למחבר. [1]

בשנת 2010 זכה הסרט "גם כשעיני פקוחות", המתעד את חייו של בלחסן בשלוש השנים האחרונות ואת תהליך העבודה על האלבום "עתיד", במקום הראשון בפסטיבל דוקאביב לסרטים תיעודיים.

בספטמבר 2011 יצא אלבום הסולו החמישי של בלחסן, "גם כשעיני פקוחות".

This RSS feed URL is deprecated, please update. New URLs can be found in the footers at https://news.google.com/news

מעריב
אחרי מותו המסתורי של גבריאל בלחסן, אחיו מוצא ספר ברוחו
מעריב
"להיות אח של יוצר אהוד ומוכשר כמו גבריאל אחי, זה תיק, שעל אף משקלו הכבד הנו מלא כל טוב ומבורך", אומר עמנואל בלחסן, אחיו של המוזיקאי המוכשר גבריאל בלחסן, גיטריסט ההרכב המקורי של להקת "אלג'יר", שהלך לעולמו לפני ארבע שנים בנסיבות מסתוריות. "מתוך כך שאחי מת בטרם עת ובמפתיע מדום לב, בשיא יצירתו, הרי התיק עז שבעתיים, ומשאו מורגש על כתפיי בכל עת. אף שאני מבוגר ממנו, למדתי מגבריאל המון: את הטוטאליות של היצירה, את ההקרבה הנדרשת, את תעצומות הנפש, את המטרה הנעלה ואת החשיפה, שהיא קשה ליוצר רגיש ובעל עור דק". את כל ...


NRG
גבריאל בלחסן: משורר מקולל ודיוקן של מחלה An error occurred. An error occurred. An error occurred. An error occurred. An error occurred.
NRG
בשיר "בתוך הצינורות" גבריאל בלחסן מזמין אותנו להצטרף אליו למסע בתוך הצינורות, והאסוציאציה הראשונה שעלתה בדעתי היא צינורות הביוב – בלחסן, כאמן ביבים, מזמין את המאזין אל מקומות קשים שבדרך-כלל לא מתבוננים בהם, הזמנה להביט אל השוליים, אל הנשמות האבודות, הפסולת האנושית, אל הזרמים התת-קרקעיים של התודעה והחברה. עוד כותרות ב-nrg: • הנשים הכי חזקות בטלוויזיה • איך מנתחים את פינק פלויד? • מדונה שוברת שיאים בצרפת כל התכנים הכי מעניינים - בעמוד הפייסבוק שלנו. האסוציאציה השנייה מתייחסת לצינורות בהקשר הקבלי – מחד ...

ועוד »